وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی

توسعه اطلاع رسانی و ارتباطات اجتماعی در عرصه مددکاری اجتماعی ایران

توسعه اطلاع رسانی و ارتباطات اجتماعی در عرصه مددکاری اجتماعی ایران، روز به روز درگسترش ارتباطات درون گروهی و دستیابی به انسجام بیشتر و بهینه سازی عملکرد این قشر از قدرت و نفوذ بیشتر و بهتری برخوردار میگردد.
بستری مبتنی بر انتشار آگاهی و اطلاعات و اخبار که اعضای برنامه های متفاوت را بهرحال جذب خواهد کرد و هم به این واسطه پرورش و تقویت هرچه بیشتر آنها را موجب خواهد شد. این هم افزایی و همسویی علاوه بر اینکه موجب انتقال تجربیات است، کارکرد ویژه ای نیز در حمایت یابی و ارتقاء چشم اندازهای شغلی خواهد داشت.
به نظر میرسد علاوه بر این چتر و پوشش حمایتی، شبکه های اجتماعی مددکاران موجب افزایش تحرکات حرفه ای و توان مواجهه با چالش های حرفه ای نیزخواهد بود.
شبکه اجتماعی مددکاران یک سرمایه اجتماعی محسوب میشود و در پرورش هنجارهای متقابل، افزایش اعتماد و توسعه مشارکت ها دارای تأثیرات ویژه است و به یقین جامعه مبتنی بر سرمایه اجتماعی جامعه سالم و پویایی خواهد بود.
و البته یکی دیگر از نقش های اصلی سرمایه اجتماعی تسهیل در انجام و ایفای نقش های شغلی و حرفه ای است.
نکته جالب توجه این است که سرمایه ها قابلیت تبدیل به یکدیگر دارند بعنوان مثال سرمایه های اقتصادی میتوانند به سرمایه فرهنگی تبدیل شوند و بالعکس این موضوع خصوصاً در این برهه از زمان از اهمیت ویژه برخوردار است.
با همین کلام اندک، میتوان منتظر روزهای خوب و خوبتری برای جامعه مددکاران اجتماعی ایران بود.
اعتقاد براین است چنانچه :
الف) اهداف قابل تحقق و قابلیت تعقیب داشته باشند
ب) تاکید بر نقاط قوت و تمرکز بر توانایی ها باشد
ج) مشارکت ها معنامند و مبتنی برترویج تعاون باشند
با عنایت و به حول قوه الهی موفقیتی چشمگیر و ثبت رکوردهای جدید در انتظار جامعه مددکاران اجتماعی ایران است.
امید میرود این فعالیت ها در شبکه های مجازی و به ویژه پایگاههای اینترنتی و اطلاع رسانی منجر به توسعه تاب آوری جامعه مددکاران نیز باشد هم چنین انتظار میرود جامعه مددکاران برای آشنایی هر چه بیشتر با این کیفیت روانشناختی بستر ویژه ای فراهم کند.
تاب آوری می آموزد که چگونه شرایط منفی، فاقد تاثیر منفی باشد!
تاب آوری هم چنین می آموزد که بر موقعیت های بحران زا چگونه مسلط باشیم.
محرومیت و صدمه دیدگی بطوری عمیق و با وسعت توسط مددکاران اجتماعی لمس و ترمیم و درمان میشود و این قدرت تاب آوری ست که کمک میکند تا به شرایط هر قدر ناامید کننده فایق شویم.
تاب آوری سهل و آسان است، لوکس و گران قیمت نیست و نیازی به متخصصین پشت صندلی نشسته ندارد.
حُسن ختام این یادداشت امید بخش، داستان کوتاهی است ما میتوانیم فرد افتاده به رودخانه را نجات دهیم(امداد)، میتوانیم از افتادن او به رودخانه جلو گیری کنیم (پیشگیری) و میتوانیم همزمان به او شنا هم آموزش دهیم.
همانگونه که هویداست مددکاری هم در امداد هم در پیشگیری و هم در آموزش کار آمد و کارساز است.

IRSW

وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی آغاز به کار نموده است. اهداف کلی وبسایت و عملکرد ما از ابتدا تا کنون، در بخش درباره وبسایت لحاظ گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا