اخبار کودکان کار و خیابانسازمان بهزیستی کشورمددکاری اجتماعی ایران

کودکان خیابانی دفترچه بیمه می‌گیرند

488111_i5ygBMbUرئیس سازمان بهزیستی از صدور دفترچه بیمه برای کودکان خیابانی خبر داد و گفت: باید واحدهای مددکاری در مدارس و دانشگاههای کشور راه‌اندازی شود. به گزارش وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایرانیان به نقل از مهر، دکتر همایون هاشمی روز دوشنبه در همایش مددکاری و نظم اجتماعی افزود: سال گذشته 5000 کودک خیابانی ساماندهی شده‌اند و در صورت شناسایی هر تعداد کودک خیابانی، آنها پشت درهای بهزیستی قرار نمی‌گیرند و ساماندهی می‌شوند. وی گفت:‌ با توجه به اهمیت فعالیتهای مددکاری، باید ساز و کاری ایجاد شود که درون هر خانواده یک مددکار وجود داشته باشد چراکه امروزه پیچیدگی جامعه و شرایط ویژه آن ایجاب می‌کند که نگاه جدی‌تری به مددکاری داشته باشیم. رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به دیدار اخیر اعضای انجمن مددکاری ایران با رئیس جمهور گفت: سخنان رئیس جمهور فصل الخطابی برای مددکاران بود تا این توانایی وارد خانواده‌ها شود که در این زمینه سازمان بهزیستی آمادگی دارد تا تمام تلاش خود را به عنوان همراه و همکار مددکاران انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه باید واحدهای مددکاری در مدارس و دانشگاه‌ها راه‌اندازی شود، گفت: باید بتوانیم در مدارس و سایر واحدهای آموزشی، واحد مددکاری داشته باشیم چرا که قرار دادن این واحد مددکاری در واحدهای آموزشی به ارائه خدمات بهتر با شتاب بیشتر منجر خواهد شد.

هاشمی با بیان اینکه سازمان بهزیستی هم اکنون 150 نوع فعالیت دارد، گفت: قریب به اتفاق این فعالیت‌ها فرآیند مددکاری دارند.

وی ادامه داد: در سنوات گذشته شاهد بودیم که حضور مددکاران اجتماعی باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و اصلاح ارتباطات اجتماعی شده است.

رئیس سازمان بهزیستی خاطر نشان کرد: بهترین مددکار برای افراد در خانواده مادران هستند و باید بتوانیم مفهوم مددکار اجتماعی را در خانواده و جامعه نهادینه کنیم.

IRSW

وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی آغاز به کار نموده است. اهداف کلی وبسایت و عملکرد ما از ابتدا تا کنون، در بخش درباره وبسایت لحاظ گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا