کتاب ره‌نمای تاب آوری

کتاب ره‌نمای تاب آوری
مؤلفان: نان هندرسن، بانی بنارد، نانسی شارپ ـ لایت
مترجمان: محمدرضا مقدسی، هما نیابتی
نشر ورجاوند
چاپ سوم: ۱۳۹۶
۱۶۰ص ـ ۱۷/۵۰۰ تومان
فرضِ رویکرد تاب‌آوری در کار با جوانان این است که بزرگسالان با برآوردن نیازهای رشدی جوانان همچون نیاز به امنیت، حس تعلق، احترام، موفقیت، قدرت و معنا، به رشد مثبت آنان کمک می‌کنند و به این طریق از بروز مشکلاتی همچون سوء‌مصرف الکل و سایر مواد مخدر، خشونت، بزهکاری و شکست تحصیلی جلوگیری می‌نمایند. این دیدگاه با مطالعاتی که بر روی خانواده‌های سالم، مدارس تأثیرگذار، جوامع کارآمد، تغییرات موفقیت‌آمیز، سازمان‌های فراگیرنده و ارزیابی‌ها به اثبات رسیده است. کتاب حاضر دربردارنده راهنمای تاب‌آوری در برخورد با جوانان است.

کتاب ره‌نمای تاب آوری

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «پژوهش بر روی کودکان و جوانانِ تاب‌آور به کرات نشان داده است که اگر یکی از والدین، ناتوان یا غایب باشد، نزدیکان دیگر می‌توانند در زندگی جوان نقش توانمندسازی را ایفا کنند. این افراد می‌توانند پدربزرگ یا مادربزرگ، برادران و خواهران بزرگتر، مراقبین کودک، همسالان مسئول و دلسوز، معلمان، راهنمایان مسن‌تر و یا مددکاران جوانان باشند. در بسیاری جوامع، شاید معقول‌تر آن است که به جای استفاده از روند دست و پاگیر اداری که از افراد غریبه در ارائه خدمات تاب‌آوری استفاده می‌شود، از روابط غیررسمی از میان خویشاوندان و نزدیکان جوان یا کودک استفاده نمود.»

از سری کُتب سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
انتشاریافته در مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان

IRSW

وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی آغاز به کار نموده است. اهداف کلی وبسایت و عملکرد ما از ابتدا تا کنون، در بخش درباره وبسایت لحاظ گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا