پرسشنامه های استاندارد مورد نیاز در انجام پژوهشهای مددکاری اجتماعی

امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان محور توسعه ملی کشورها تلقی می شود و نقش مهمی در برنامه‌ریزیهای کلان اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی دارد. تحول و تکامل فنآوری اطلاعات همه بخشهای جامعه، از جمله حوزه آموزش را تحت تأثیر قرار داده است. استفاده از فن آوری های برخط در سالهای اخیر فرصت های بسیاری برای استفاده از شیوه‌های جدید یادگیری و روشهای موثر آموزش را فراهم کرده است. یادگیری الکترونیکی یکی از پرکاربردترین اصطلاحاتی است که همراه با واژه فناوری اطلاعات وارد حوزه آموزشی شده ‌است، در واقع، یادگیری الکترونیکی یکی از انواع آموزش از راه دور است و عبارت است از کاربرد فناوری های اطلاعاتی و رایانه‌ای بر خلق تجربه یادگیری.
در راستای یادگیری الکترونیکی و نیاز روز افزون مددکاران اجتماعی در به روز کردن اطلاعات و دانش خود برای ارائه خدمات تخصصی به مراجعین خود، مجموعه تخصصی وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در نظر دارد با ارائه مطالب تخصصیِ طبقه بندی شده مورد نیاز مددکاران اجتماعی که از منابع مختلف اینترنتی و کتابخانه ای جمع آوری شده است گامی کوچک اما موثر در ارائه مطالب تخصصی به جامعه مددکاران اجتماعی بردارد. لذا در اولین قدم از اجرای این پروژه رسانه ای، با هدف خدمت به مددکاران اجتماعیِ علاقمند به امر پژوهش در حیطه های مختلف حرفه و بمنظور دسترسی سریع و آسان همکاران به پرسشنامه های استاندارد مورد نیاز در انجام پژوهشها،  تعدادی از پرسشنامه های مربوطه در فایل پیوست شده گردآوری شده است.

امید است با همکاری و تعامل بیشتر همکاران گرامی بتوان روز به روز فایل های جامع تر و کاملتری از مطالب علمی مورد نیاز مددکاران اجتماعی را جمع آوری و به اشتراک گذاشت.

گردآورنده: پروانه خفتان؛ کارشناس ارشد مددکاری اجتماعی
منبع: مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران

IRSW

وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی آغاز به کار نموده است. اهداف کلی وبسایت و عملکرد ما از ابتدا تا کنون، در بخش درباره وبسایت لحاظ گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا