مدیر و موسس خانه تاب آوری

مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان (دکتر جواد طلسچی یکتا) - رسانه تولید محتوای تخصصی تاب آوری کشور با بیش از یک دهه فعالیت برای ارتقاء فرهنگ تاب آوری در ایران

مدیر و موسس خانه تاب آوری: در این مطلب به معرفی مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان (دکتر جواد طلسچی یکتا) به عنوان مدیر و موسس اولین رسانه تولید محتوای تخصصی تاب آوری کشور می پردازیم.

فهرست عناوین این مطلب

مدیر و موسس خانه تاب آوری

جواد طلسچی یکتا، متولد ۱۳۵۷/۰۷/۲۰ ساکن شهرستان بندرانزلی، در سال ۱۳۸۱ بلافاصله پس از فارغ التحصیلی از رشته مددکاری اجتماعی، در قالب خدمت سربازی بعنوان لیسانس وظیفه مسئول بنداطفال زندان بندرانزلی شد و به مدت دو سال مددکار اجتماعی زندان بندرانزلی بوده اند و تجارب بسیار مهمی در این دوران کسب نمودند.the manager and the founder of Iranian home of resilience

وی پس از اتمام دوره سربازی در کشور ارمنستان به تحصیل در رشته های تحصیلی موسیقی کلاسیک و نیز روانشناسی بالینی به شکل آکادمیک پرداختند.

تأسیس کلینیک مددکاری اجتماعی

مدیر و موسس خانه تاب آوری

پس از بازگشت به ایران با تأسیس کلینیک مددکاری اجتماعی معراج با مجوز سازمان بهزیستی به طور مستقیم و میدانی به امور تخصصی مددکاری اجتماعی عمدتاً در شاخه های توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و نیز فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست سازمان بهزیستی و همچنین اجرای طرح های مختلف در زمینه پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی پرداختند.the manager and the founder of Iranian home of resilience

مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان | دکتر جواد طلسچی یکتا
مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان | دکتر جواد طلسچی یکتا

تأسیس وبسایت جامع مددکاری اجتماعی

مدیر و موسس خانه تاب آوری

از سال ۱۳۹۰ به موازات فعالیتهای عملیاتی و میدانی در حوزه مددکاری اجتماعی، پس از یک دوره شش ماهه نیازسنجی از وضعیت فضای رسانه ای و مجازی مددکاری اجتماعی کشور، در صدد تأسیس وبسایت جامع مددکاری اجتماعی برآمدند و لذا با همفکری تعدادی از دوستان و نزدیکان این حوزه، زیر ساخت های لازم جهت تأسیس و راه اندازی وبسایت رسمی مددکاری اجتماعی ایرانیان را ایجاد نمودند و در نهایت در سال ۱۳۹۲ به شکل رسمی این رسانه جامع را با گستره پوشش رسانه ای ملی و فراملی ایجاد نمودند.

کارزارهای رسانه ای، وبسایت انگلیسی

مدیر و موسس خانه تاب آوری

پس از مدت کمی با اجرای چند کارزار رسانه ای با موضوعات متنوع اجتماعی در سطح کشور کاملاَ شناخته شدند بطوری که روزانه چند صد آی پی مختلف این رسانه را رصد می نمودند. پس از مدتی با توجه به خلاء روابط بین المللی که در این رسانه احساس شد لذا زمینه های لازم جهت ایجاد بخش انگلیسی این وبسایت فراهم گردید و لذا وبسایت انگلیسی مددکاری اجتماعی ایرانیان نیز از سال ۲۰۱۵ فعالیت خود را با همراهی پایگاههای متعدد در شبکه های اجتماعی مختلف آغاز نمودند.

قابل به ذکر است بر اساس تصمیمات تیم تخصصی این رسانه (مددکاری اجتماعی ایرانیان) قرار بر ثبت مطالب و تولید محتوای اختصاصی این رسانه بصورت کتاب به شکل سالانه تحت عنوان کتاب سال پایگاه شد لذا تاکنون طی ۱۱ سال فعالیت این رسانه، تعداد ۵ کتاب از محتوای تخصصی آن به صورت سالانه به چاپ رسیده است که همگی کتابهای در کتابخانه ملی ایران ثبت گردیده اند.

مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان | دکتر جواد طلسچی یکتا
مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان | دکتر جواد طلسچی یکتا

تأسیس خانه و باشگاه تاب آوری ایرانیان

قابل به ذکر است باتوجه به اهمیت مبحث تاب آوری، به موازات پرداختن این رسانه به مطالب تخصصی مددکاری اجتماعی در حوزه های مختلف، لذا مطالعه و پژوهش در خصوص مبحث مهم و نوین تاب آوری در حوزه های مختلفی همچون زنان، کودکان و نوجوانان، مدرسه، بیماران خاص و سایر موضوعات در دستور کار این رسانه قرار گرفت. با سوق یافتن رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان به سمت و سوی تولید محتوای تخصصی در حوزه تاب آوری، برنامه ریزی هایی جهت ایجاد پایگاههای مستقل با کاربری متمرکز بر موضوعات تاب آوی در دستور کار تیم تخصصی این رسانه قرار گرفت لذا پایگاه تخصصی خانه تاب آوری ایرانیان به شکل رسمی از سال ۱۳۹۳ به عنوان یکی از زیر شاخه های این رسانه (مددکاری اجتماعی ایرانیان) فعالیت خود را آغاز کرد و آقای جواد طلسچی یکتا از ان پس به عنوان مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان نیز در بین موسسات و نهادهای دولتی و غیردولتی فعال در حوزه اجتماعی و روانشناختی کشور شناخته شدند.

Getting acquainted with the manager and the founder of Iranian home of resilience
A brief description about the biography of Dr. Javad Teleschi Yekta, the manager and the founder of Iranian home of resilience

تأسیس باشگاه تاب آوری ایرانیان

دیری نپایید که با توجه به گستردگی فعالیتهای تخصصی در حوزه تاب آوری، به پیشنهاد ایشان باشگاه تاب آوری ایرانیان نیز به عنوان زیر شاخه مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران که یکی از زیر مجموعه های مهم رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان می باشد ایجاد گردید که عملاً فعالیت های قابل توجهی در عرصه آموزش در سطوح مختلف استانی تا کشوری در حوزه آموزش تاب آوری در کارنامه آن به ثبت رسیده است.

سوابق تدریس در کارگاههای تاب آوری

تدریس در کارگاههای آموزش تاب آوری توسط دکتر جواد طلسچی یکتا، برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاههای علوم پزشکی شهید بهشتی، خوارزمی، علامه طباطبایی، دانشگاه گیلان و سازمان های مختلف از جمله سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در کارنامه ایشان و البته با مشارکت و مدیریت اجراییِ باشگاه تاب آوری ایرانیان به ثبت رسیده است.

تحصیلات تکمیلی

قابل به ذکر است ایشان با توجه به زمینه های تحصیلاتی در حوزه های مددکاری اجتماعی و سپس کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی (خارج از کشور)، کارشناسی ارشد مدیریت دولتی و منابع انسانی (ایران)، علاقه وافری به موضوع کوچینگ داشتند لذا از سال ۱۳۹۷ به مطالعات راهبردی در این عرصه روی آوردند و در سال ۱۳۹۹ موفق به اخذ مدرک دکتری در رشته مدیریت راهبردی و سازمانی کوچینگ (مدیریت کسب و کار) گردیدند.

مدیر ارزش آفرین کشور

مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان در سال ۱۳۹۷ به واسطه کلیه تلاشها و فعالیتهای تخصصی چندین ساله در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی و تاب آوری، با معرفی و تأیید از سوی دکتر محمدرضا مقدسی در نخستین جشنواره جایزه ملی آرمان برتر که در مورخ ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۷ در سالن شهید عضدی دانشگاه پیام نور برگزار شد، بعنوان مدیر ارزش آفرین کشور انتخاب شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند.

آشنایی با مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان مدیر ارزش آفرین کشور
آشنایی با مدیر و موسس خانه تاب آوری مدیر ارزش آفرین کشور

کتاب های منتشر شده

تاکنون تعداد هشت کتاب به همت ایشان منتشر گردیده است که تعداد پنج مورد از کتابها به همت ایشان از محتوای تخصصی رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان تهیه و گردآوری شده است و همچنین تعداد ۳ کتاب دیگر نیز شامل یک کتاب تألیفی با عنوان “کار عملی در مددکاری اجتماعی” و دو کتاب دیگر با عناوین موضوعی پروژه بین المللی تاب آوری و نیز کتاب راهنمای اقدام در تاب آوری، با مشارکت ایشان به عنوان یکی از دو مترجمین کتابهای مذکور بوده است.the manager and the founder of Iranian home of resilience

همکاری با رسانه ها

مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان طی سالهای اخیر با وبسایتها و خبرگزاری های مختلفی همکاری داشته است. ایشان ضمن همکاری با رسانه های متعدد در زمینه تهیه مصاحبه های خبری (در نقش مصاحبه شونده)، در زمینه تولید محتوای تخصصی در حوزه های مختلف اجتماعی، روانشناختی و تاب آوری نیز فعالیت های درخور توجهی داشته اند بطوریکه طی سالهای اخیر بیش از یکصد یادداشت و مقاله تخصصی از ایشان در رسانه های مختلف همچون مهر، ایسنا، ایرنا، سلامت نیوز، مرور و سایر رسانه ها منتشر شده است. دکتر جواد طلسچی یکتا گزارشگر رسمی خبرگزاری سلامت نیوز نیز می باشند.

در مورد خانه تاب آوری ایرانیان بیشتر بدانید:

مدیر و موسس خانه تاب آوری

خانه تاب آوری ایرانیان کجاست؟

قابل به ذکر است  باشگاه تاب آوری ایرانیان مستقر در مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران و  خانه تاب آوری ایران به عنوان شاخه ای مستقل در پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران، تحت نظارت و پشتیبانی فنی عملیاتی و تخصصیِ مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان فعال می باشند.the manager and the founder of Iranian home of resilience

 

خانه تاب آوری ایران بر اساس مستندات موجود در همین پایگاه اینترنتی، در دی ماه سال ۱۳۹۳ به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف تاب آوری، با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است:

  • ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود
  • معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های مختلف تاب آوری جهت تقویت حقوق معنوی
  • فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای تاب آوری جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه متخصصین تاب آوری کشور، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی
  • ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مباحث مختلف تاب آوری در کشور
  • گسترش پایگاه های مجازی در حوزه تاب آوری ایران

کانال خانه تاب آوری ایران

خانه تاب آوری ایران در شبکه اجتماعی تلگرام در مورخ ۱۴۰۱/۰۶/۱۸ راه اندازی شد و شروع به کار کرد.مدیر و موسس خانه تاب آوری

خانه تاب آوری ایرانیان، مرکز رشد و توسعه تاب آوریِ مردمانِ ایران زمین

 

کانال خانه تاب آوری در تلاش است به موازات فعالیت سایر کانالهای معتبر و فعال مددکاری اجتماعی ایرانیان در شبکهٔ اجتماعی تلگرام، به اطلاع رسانی در حوزه های مختلفِ تاب آوری اعم از جدیدترین یادداشت‌ها و مقالات تخصصیِ انتشار یافته در پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی و مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران با محوریت تاب آوری به گونه ای متفاوت از قبل بپردازد.مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان

مجموعه یادداشت‌ها و مقالات مدیر و مؤسس خانه‌‌ تاب‌‌آوری‌ ایرانیان "کتاب تاب آوری در دنیای امروز"
مجموعه یادداشت‌ها و مقالات مدیر و مؤسس خانه‌‌ تاب‌‌آوری‌ ایرانیان “کتاب تاب آوری در دنیای امروز”

مجموعه یادداشتها و مقالات مدیر و موسس خانه تاب آوری با نام تاب آوری در دنیای امروز منتشر شد + دانلود کتاب

کتاب تاب آوری در دنیای امروز: کتاب مجموعه یادداشتها و مقالات مدیر و مؤسس خانه تاب آوری تحت عنوان تاب آوری در دنیای امروز منتشر شد.

کتاب تاب آوری در دنیای امروز منتشر شد

قابل به ذکر است این کتاب شامل تعداد ۵۵ مورد از یادداشت‌ها و مقالات دکتر جواد طلسچی یکتا «مدیر و مؤسس خانه تاب آوری ایرانیان» می باشد که در بازه زمانی مرداد ۱۴۰۱ الی شهریور ۱۴۰۲ در رسانه‌های مختلف اعم از مجله اینترنتی مددکاری‌اجتماعی ایران، پایگاه خبری سلامت‌نیوز، «پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک» و نیز پایگاه اطلاع رسانی مددکاران‌اجتماعی ایران انتشاریافته‌اند.

مؤلف کتاب تاب آوری در دنیای امروز دکتر جواد طلسچی یکتا و ویراستار آن خانم پروانه خفتان می باشند. این کتاب با تعداد صفحات ۱۸۲ صفحه توسط  انتشارات سخنوران چاپ و و روانه بازار کتاب شده است.

کتاب تاب آوری در دنیای امروز، ششمین کتاب سالِ مجموعه رسانه های تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان می باشد.

جهت دریافت کتاب الکترونیکی تاب آوری در دنیای امروز اینجا کلیک کنید.

 

=============================

Javad Teleschi Yekta; the manager and the founder of Home of Resilience

He was born on October 20th1978, and now he resides in Anzali port. As soon as graduating from the university in social work in 2002, he went to the military service and he has been working for 2 years as a social worker in juvenile detention center in Anzali prison and gained a lot of important experiences

By ending the military service, he academically studied on classical music and psychology in Armenia

Establishment of a social work clinic

After returning, he has established a social work clinic by the Welfare Organization license which directly and practically addressed the professional activities in women empowerment who are the family head, those who have poor guardians, and the orphans as well as conducting the different plans to prevent and confront the social harms

Activation of comprehensive website of social work

Along with the practical activities in social work since 2011 and due to the 6 months assessment of cyberspace and social networks, he built the required infrastructures to activate and set up the comprehensive website of social work with the cooperation of some colleagues; ultimately the social work Media officially begun to work with the national and international coverage

Media campaigns, English website

After a while the social work Media was thoroughly well-known and became famous by running some media campaigns on different social issues across the country as hundreds of IP addresses (users) were daily observing this website. Because of the lack of the international relationships, the contexts were prepared to activate the English website which had begun to work with different pages on social networks since 2015

Based on the decisions made by the professional team, the contents should be annually published as a book titled “book of year” , so five books have been published during 11 years of activity which all of them have been registered in the National Library of Iran

Setting up the club and the Iranian home of resilience

Due to the importance of resilience subject , the social work website addresses the specific issues in various fields and simultaneously studies and researches on new important topics like resilience in different arenas such as women, children , adolescents, schools and patients suffering from rare diseases

By writing the professional contents about resilience, Iranian social work Media decided to plan for independent pages focused on the resilience; therefore, Iranian Home of Resilience has officially begun to work since 2014 as a subset of Iranian social work Media, and Mr. Javad Teleschi Yekta was known as the manager and the founder of Iranian Home of Resilience among the governmental and non governmental entities working on social and psychological areas since then

Iranian Resilience Club

After a short time due to the development of the specialized activities based on the resilience, Mr.Teleschi offered that the Iranian resilience club to be established as a branch of the Iranian online social work journal. Outstanding actions have been taken in the field of training at different levels all over the country.

Records of training in resilience workshops

There were some workshops held by Dr. Teleschi on resilience training for students and those who were graduated from the universities such as Shahid Beheshti, Kharazmi, Allameh Tabataba’i and Guilan. It should be mentioned that the workshops were held by the management and cooperation of the Iranian Resilience Club

Higher education

After education in social work and then clinical psychology, he was interested in Coaching; therefore, he has had strategic studies on the issue since 2018 and received his PhD in the strategic and organizational management of coaching in 2020

Value-creating manager

In the first National Award Festival titled “Arman-e-Bartar” held in Shahid Azodi conference hall in Payame Noor University dated September 14th 2018, he as the manager and founder of Iranian Resilience Home was elected and appreciated for his several years of service, efforts and specific actions on social work and resilience

The published books

Eight books have been published by the cooperation of Mr. Teleschi so far. Among them five books have been compiled and prepared from the contents of Iranian social work Media; One book has been written titled “social work in practice” and the two other books have been translated under title of “The global resilience project ” and “A manual for designing the programs that build resilience” which he has collaborated as one of the two translators

Cooperation with other Media

During recent years the manager and the founder of Iranian Home of resilience has cooperated with various websites and News Agencies. Mr. Teleschi has a lot of interviews and prominent activities to produce contents in social, psychological and resilience fields, so that over 100 essays and notes of him have been released on News Agencies like Mehr, isna, irna, moroor, salamatnews and etc. Dr. Teleschi is also an official reporter for salamatnews Agency

کاری از خانه تاب آوری ایرانیان
معرفی مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان
بنیانگذار رسانه تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان
مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا