پژوهش های تاب آوریتاب آوری فردی

تاب­ آور باقی ماندن از میان چالش ­های زندگی | ده روش برای ایجاد تاب آوری فردی

تاب­ آور باقی ماندن از میان چالش­های زندگی
(ده روش برای ایجاد تاب آوری فردی)
گردآوری و ترجمه: فاطمه محمدی_مددکاراجتماعی

ما هر روز با چالش ­هایی روبرو می­ شویم که تاب ­آوری­ مان را مورد آزمایش قرار می ­دهند. ممکن است با چالش­ هایی در محیط کار یا در روابط شخصی ­تان مواجه شوید. ممکن است با چالش بزرگ­ کردن کودکان یا نوجوانانتان مواجه شوید. شاید از یکی از اعضای سالمند خانواده مراقبت می­ کنید. ممکن است نگرانی های مالی داشته باشید یا در حال طلاق باشید. ممکن است چالش­ های یک کار بزرگتر با مسؤلیت­ های بیشتری را قبول کرده ­اید. ممکن است یکی از نزدیکان را اخیرا از دست داده ­اید یا در مرحله تغییر در زندگی خود باشید، مثلاً دوستانتان نقل مکان کنند یا یکی از بچه­ ها خانه را ترک کند.

در میان همه این چالشها و تغییرها چه مثبت و چه منفی، همچنان مجبور هستید در کار و در خانه متمرکز باقی بمانید و از خود و افرادی که دوست دارید مراقبت کنید. اگر احساس قوی­ تر و تاب­ آورتر بودن کنید، انجام آن راحت­ تر است.

بر طبق پروژه آگاهی ملی افراد صد ساله، که در ایالات متحده افرادی را که به تولد صد سالگی خود رسیدند مورد مطالعه قرار می­ دهد، خصوصیات کلیدی وجود دارند که در میان زنان و مردان این سن برجسته است. آنها نگرش مثبت و واقع­ گرایانه، عشقی پرماجرا به زندگی، اراده ­ای قوی، باورهای معنوی، توانایی تغییر زندگی در صورت لزوم، و حس شوخ طبعی دارند. آنها تاب آور هستند.

ده روش برای ایجاد تاب آوری فردی

تاب­ آور باقی ماندن شبیه خوش فرم ماندن است، بعضی­ ها خوش شانس بدنیا می­ آیند، اما اکثر ما باید بر روی آن کار کنیم.

شما چقدر خوب تغییرات را مدیریت می­کنید؟ آیا از خودتان مراقبت می کنید؟ آیا هنگامی که نیاز به حمایت دارید با دیگران تماس می گیرید؟ در صفحات زیر نکات و توصیه­ هایی خواهید یافت که به شما برای کار بر روی دیدگاه و نگرش تان، و مهارتهای مقابله ­ای و حل مسئله تان کمک می کند:

متن کامل مقاله از اینجا دانلود نمایید.

انتشاریافته در پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران

 

IRSW

وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی آغاز به کار نموده است. اهداف کلی وبسایت و عملکرد ما از ابتدا تا کنون، در بخش درباره وبسایت لحاظ گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا