حقوق شهروندی باید مبنای سیاستگذاری ها باشد

سید حسن موسوی چلکرئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: حقوق شهروندی باید مبنای سیاستگذاری ها باشد و ضروری است مطالبه گری برای تحقق آن با بهره گیری از نهادهای مردمی صورت گیرد.
به گزارش وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایران به نقل از ایرنا؛ سید حسن موسوی چلک، چهارشنبه در آیین قدردانی از مددکاران اجتماعی بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس در شیراز افزود: مطالبه گری اجتماعی به معنای مخالفت با دولت ها نیست بلکه به معنای هم افزایی با دولت ها برای رسیدن به حقوق شهروندی است.
مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: مرگ سالانه افزون بر ۱۶هزار نفر در سوانح جاده ای و ایجاد معلولیت در این حادثه ها برای حدود هشت تا ۱۰ برابر این آمار، از جمله مشکلاتی است که غفلت در حوزه های دیگر برای حوزه اجتماعی کشور پدید می آورد.
موسوی چلک گفت: در پیش گرفتن اقدام هایی در گستره بزرگ جمعیت کشور مانند پرداخت یارانه، ساخت مجتمع های مسکونی و توسعه اپراتورهای شبکه تلفن همراه بدون ارائه پیوست اجتماعی، مشکلاتی را برای کشور پدید آورده است.
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران اظهار کرد: هرچند گسترش خدمات اپراتورهای تلفن همراه یک فرصت تلقی می شود اما همزمان تهدید نیز هست و آن زمانی است که در توسعه این شبکه ها، رقابت برای سود بیشتر در جریان است.
موسوی چلک ادامه داد: سیاسی کردن حوزه اجتماعی کشور ظلمی است که در حق آن صورت گرفته است و باعث بی توجهی و به حاشیه راندن آن شده است و امیدوار هستیم که این موضوع در برنامه ششم توسعه از حاشیه به متن تبدیل شود.
در این آیین از مددکاران اجتماعی برتر استان فارس تجلیل شد.

IRSW

وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی آغاز به کار نموده است. اهداف کلی وبسایت و عملکرد ما از ابتدا تا کنون، در بخش درباره وبسایت لحاظ گردیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا