مددکاری اجتماعی ایران

جشنواره پژوهش برتر مددکاری اجتماعی برگزار شد

67656745جشنواره پژوهش برتر مددکاری اجتماعی همزمان با روز ملی پژوهش (25 آذر) به همت انجمن علمی مددکاری ایران در سالن فرهنگی قلهک برگزار شد. به گزارش انجمن علمی مددکاری ایران،‌ این جشنواره که با همکاری دفتر مقابله با جرم و مواد سازمان ملل متحد (UNODC )، سازمان بهزیستی کشور،‌ انجمن حمایت از حقوق کودکان،‌ صندوق کودکان سازمان ملل متحد (UNICEF)،‌ شهرداری تهران (منطقه 3)،‌ کمیته امداد امام خمینی (ره)،‌ مرجع ملی حقوق کودک،‌ ستاد مبارزه با مواد مخدر،‌ دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و خانه خورشید برگزارشد.

گفتنی است آثار منتخب از بین 112 اثر و طی چهار مرحله داروری انتخاب شدند. که از بین آنها 2 اثر به عنوان آثار تحسین شده و دو اثر به عنوان آثار تقدیر شده انتخاب و همچنین دو اثر مقام اول و سوم را کسب کردند و با توجه به امتیازات در نظر گرفته شده برای کسب رتبه،‌ هیچ اثری حد نصاب کسب رتبه دوم را به دست نیاورد. طبق نظر هیئت داوران رتبه اول این جشنواره به دکتر سید رضا جوادیان و همکاران‌ تعلق گرفت.social work research 55 پژوهش ایشان با عنوان “اثربخشی مددكاري گروهي مبتني بر مدل توسعه بر بهبود رفتارهای اجتماعی مطلوب جوانان شهر اصفهان” به دلیل توجه خاص به توسعه دانش مددکاری اجتماعی و انتخاب و اجرای مناسب روش تحقیق در پژوهش حائز این رتبه شد. رتبه سوم جشنواره نیز به پژوهشی با عنوان “تأثیر مداخلات مددکاری اجتماعی گروهی با رویکرد شناختی ـ رفتاری بر میزان سازگاری اجتماعی کودکان بزهکار” به وهاب علی نیا جنگلی و همکاران تعلق پیدا کرد. بنا بر این گزارش دفتر UNODC پژوهش “بررسی حمایت اجتماعی و کنترل اجتماعی با تاب­آوری در برابر سوء­مصرف مواد در پسرانِ پدر معتاد” که توسط محمد سبزی خوشنامی و همکاران ایشان انجام شده بود را شایسته تقدیر دانست. UNICEF نیز از پژوهش “آموزش پیشگیری از کودک آزاری جنسی” که توسط غزاله مسعودی انجام شده بود تقدیر کرد.

همچنین گفتنی است کمیته علمی جشنواره، دانشجویان مقطع کارشناسی مددکاری اجتماعی الهام رستمی، عطیه آرام و مهدیه کیهانی ارائه دهندگان پژوهش با عنوان “بررسی مقایسه ای حمایت اجتماعی و تاب آوری در سه گروه زنان معتاد، غیرمعتاد و بهبودیافته” و زینب خاتم ساز، عاطفه مسیبی و لیلی درخشان ارائه دهندگان پژوهش با عنوان “بررسی رابطه بین کودک آزاری با سازگاری در کودکان 11 تا 16 سال شاغل به تحصیل بهرمند از خدمات موسسه رویش نهال جوان” را به دلیل اهتمام و توجه به پژوهش در مددکاری اجتماعی را به عنوان پژوهش تحسین شده در این جشنواره اعلام کرد.

در این جشنواره از تقدیر شدگان با ارائه لوح و از برگزیدگان با اهداء لوح و هدایایی تقدیر به عمل آمد.

شایان ذکر است در این جشنواره دکتر مصطفی اقلیما رئیس انجمن علمی مددکاری و حسین انواری سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره)، لیک بون وات نماینده دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد (UNODC)، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور و جمعی از اساتید و دانشجویان رشته مددکاری حضور داشتند.

IRSW

وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی آغاز به کار نموده است. اهداف کلی وبسایت و عملکرد ما از ابتدا تا کنون، در بخش درباره وبسایت لحاظ گردیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا