آغاز فعالیت تیم تخصصی مددکاری اجتماعی در انجمن ازدواج و خانواده کشور

تیم تخصصی مددکاری اجتماعی در انجمن ازدواج و خانواده کشور، به موازات فعالیت های سایر تیم های تخصصی این انجمن، با هدف توسعه دانش بومی مددکاری اجتماعی در ابعاد مختلف تخصصی فعالیت خود را آغاز نمود.

قابل به ذکر است برگزاری برنامه های لایوهای اینستاگرامی با موضوعات مختلف مرتبط با مددکاری اجتماعی و انجام تحقیقات و پژوهش های تخصصی در ابعاد و فیلدهای مختلف مددکاری اجتماعی و انتشار آنها از طریق پایگاههای رسانه ای مددکاری اجتماعی ایران در دستور کار این تیم تخصصی قرار گرفته است.

شایان ذکر است دکتر جواد طلسچی یکتا، با ابلاغ رسمی از سوی انجمن ازدواج و خانواده کشور بعنوان مدیر این تیم تخصصی انتخاب گردیده است.

 

کلیپ معرفی اعضا در آپارات

کلیپ معرفی اعضا در یوتیوب

بیشتر بدانید: ازدواج و خانواده

یکی از بناهای پر اهمیت اجتماع، ازدواج وتشکیل خانواده است. در این واحد اجتماعی سنگ بنای تعلیم وتربیت نهاده می-شود و انسان در عرصه ازدواج به آرامش وتکامل میرسد. ازدواج به عنوان یک پدیده اجتماعی ازجنبه های مختلف قابل مطالعه و تحقیق می باشد. باتوجه به اهمیت و تاثیر موثر زندگی زناشویی بر جنبه های مختلف زندگی بررسی می شود. انسان موجودی اجتماعی است که بیش از هر چیز به خانواده نیاز دارد چنان که برای تحقق بخشیدن به فرآیند رشد و تکامل خویش به ارتباط با دیگران نیازمند است. نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. نظام خانواده کوچک ترین واحد اجتماعی است که اساس و زیر ساخت واحد های بزرگ اجتماعی بشری به شمار می رود. ازدواج در بستری پیچیده حساس روابط اجتماعی میان دو جنس مخالف برقرار می-شود ومقدمه ومنشا خانواده می شود و یکی از مهم ترین پدیده های اجتماعی، زیستی و فرهنگی محسوب میشود. ازدواج برحسب ماهیت، نوع وانگیزه می تواند پیامدهای مثبت و منفی داشته باشد. مقاله ی زیر تحت عنوان ازدواج وخانواده باهدف مشخص کردن معیارهای انتخاب همسر و نقش آن در تشکیل خانواده، یک مقاله کیفی، توصیفی که به صورت کتابخانه ای گردآوری شده است، می باشد.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا