73 سوال

418 پاسخ

257 دیدگاه

658 کاربر

با حضور فعال در اولین سامانه ایده پردازی مددکاران اجتماعی ایران و ارائه ایده های نوین در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی، تأثیر گذار باشیم.

هر مددکار چه تعداد پرونده از کودکان امدادبگیر می تواند داشته باشد

+3 امتیاز
10 بازدید
باسلام هر مددکار چه تعداد پرونده از کودکان امدادبگیر می تواند داشته باشد ؟به نظر شما چگونه می توان ارتباط موثر با کودکان داشت ؟تعدادی  کودکان امدادبگیر در رده سنی 7تا 14سال چه کارهایی می توان برای این کودکان انجام داد لطفا راهنمایی بفرمایید ممنون.
سوال شده اردیبهشت 16, 1396 در توانمندسازی فرزندان امدادبگیر بهزیستی ( شبه خانواده ) توسط farzaneh (230 امتیاز)

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

2 پاسخ

+2 امتیاز
با سلام. ضمن تشکر از طرح سوال، مسلما اختصاص یافتن تعداد پرونده های محدود به یک مددکار می تواند روند ارائه خدمات بهتر و با کیفیت تر را برای جامعه هدف مربوطه فراهم سازد. در خصوص بخش دوم سوال شما چون بسیار کلی است قابل پاسخ دادن بدین شکل نیست. در خصوص بخش سوم اگر شما بر اساس تفاهم نامه یا قراردادی به ارائه خدمت تخصصی به این رده های سنی از کودکان می پردازید مسلما شیوه نامه یا آیین نامه اجرای ارائه خدمات تخصصی می ابیست به شما ابلاغ شده باشد و سلیقه ای نیست که بر مبنای ایده های شخصی افراد نوع خدمات قابل ارائه شما تعریف گردد.
پاسخ داده شده خرداد 1, 1396 توسط یک مددکار اجتماعی (2,380 امتیاز)
در خصوص رده سنی عرض کردم برای سرگرمی کودکی که امدادبگیر هست و با وجود رسیدن فصل تابستان و پر کردن اوقا فراغت در روستا با عدم امکانات تفریحی رفاهی روبروست چه برنامه هایی میشه براشون درنظر گرفت؟
+1 امتیاز
فعالیت تخصصی برای پرونده های شبه خانواده بسیار حساس است اما بودجه اختصاص یافته به این بخش محدود می باشد بطوریکه امکان گرفتن یک نیروی مشخص با حقوق و بیمه عادی برای مراکز غیردولتی متصدی امر وجود ندارد. نیروهای مددکار یا روانشناس این بخش معمولا بر حسب توافق با کارفرما و عموما با حقوق بسیار پایین فعالیت می نمایند و این خود یکی از بزرگترین آسیبهای نهفته در کار تخصصی با این کودکان قلمداد می گردد. در شرایطی که امکان پرداخت حقوق به یک نیرو برای هر چند تا پرونده قابل فرض شبه خانواده قابل تحقق نیست بنابراین بحث بر سر تعداد پرونده استاندارد برای یک مددکار شبه خانواده بحثی بی فایده تلقی می گردد.
پاسخ داده شده خرداد 1, 1396 توسط آوای مددکار (2,010 امتیاز)
:: کليه حقوق مادی و معنوی برای وبسايت مددکاران اجتماعی ايرانیان محفوظ می باشد ::
سامانه ایده پردازی مددکاران اجتماعی ایران
..:: راه اندازی و پشتیبانی : مددکاران اجتماعی ایرانیان ::..
...