73 سوال

418 پاسخ

257 دیدگاه

658 کاربر

با حضور فعال در اولین سامانه ایده پردازی مددکاران اجتماعی ایران و ارائه ایده های نوین در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی، تأثیر گذار باشیم.

به نظر شما مددکاران اجتماعی چگونه می توانند در جهت توسعه پایدار اجتماعی گام بردارند؟

+5 امتیاز
8 بازدید
با توجه به تمرکز فعلی افکار عمومی اغلب جامعه مددکاران اجتماعی به موضوع پایداری اجتماعی و محیطی که شعار سال فدراسیون بین المللی مددکاری اجتماعی است، به نظر اعضاء این سامانه مددکاران اجتماعی چطور می توانند در جهت توسعه پایداری اجتماعی و محیطی اقدامات موثری داشته باشند؟
سوال شده اسفند 26, 1395 در فعالیتهای اجتماع محور ( مددکاری جامعه ای ) توسط پیام امید (2,590 امتیاز)

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

5 پاسخ

+3 امتیاز
سوال بسیار خوبی مطرح کردین.... متشکرم
من فکر می کنم علیرغم اهمیت موضوع شعار فدراسیون، علیرغم اهمیت پایداری اجتماعی و همه این موارد، مددکارهای جامعه ایرانی خیلی کم در جامعه فعالیت دارند و بیشتر فعالیتهای فردی دارند تا گروهی و جامعه ای و این قضیه باعث میشه مددکارها خیلی زیاد نتونن در بحث توسعه محلی و اجتماعی گامهای اساسی بردارند و اصلا حضوری ندارند در این عرصه
پاسخ داده شده اسفند 26, 1395 توسط خانه خورشید (1,420 امتیاز)
ممنون، کاملا با شما موافقم. مددکاران در ایران همه کاری انجام میدن الا کار جامعه ای قوی
+3 امتیاز
سوالتون خوب و مهم هستش اما بسیار کلی هست و باید ریزتر شد.
مددکاران اجتماعی تابحال چقدر با پایداری اجتماعی آشنا بوده اند که حالا بخوان در جهت توسعه این قضیه حرکت داشته باشند؟
پس در ابتدا باید خود این مبحث برای مددکاران روشن بشود و بعد سایر موارد / متشکرم
پاسخ داده شده اسفند 26, 1395 توسط Damoon (1,580 امتیاز)
+2 امتیاز
سلام و عرض ادب
بندهداگر بخوام در این مورد با ذکر اولویتها صحبت کنم  اولویت اول رو به تغییر نگرش مديران ستادي و اصلاح زيرساختها در سازمان های موضوع فعالیت مددکاران اجتماعی میدهم.
پر رنگ کردن نقشهای آگاه سازی مددکاران هم ميتونه هم مرتبه با اولویت اول مورد نظر قرار بگیره.
در تمام این فرایند باید مد نظر داشته باشیم که توسعه پایدار یک فرایند چند جانبه است و مددکاران باید به کلیه علوم مرتبط اشراف علمی کامل داشته باشند.
پاسخ داده شده اسفند 26, 1395 توسط محمد چیری (6,820 امتیاز)
با سلام و احترام,,,, از نقطه نظرات شما اینطور برداشت می کنم که فعالیت ستادی و سازمانی دارید اما به نظر شما مددکاران با فعالیتهای آزاد چطور می توانند به این عرصه وارد شوند و به پایداری فکر کنند؟ آیا تابحال این موضوع به عنوان یک موضوع فعالیتی در آیتم های کاری مددکاران وجود داشته است یا بطور سلیقه ای مددکاران قصد دارن به این وادی قدم بگذارند؟
+1 امتیاز
سلام,,,, در ابتدا از طرح سوال خوب عضو سامانه سپاسمندم,,,,, دوم در تکمیل سوالات و گفتمان اعضای عزیز این سوال را مطرح می کنم که آیا تابحال این موضوع به عنوان یک موضوع فعالیتی در آیتم های کاری مددکاران وجود داشته است یا بطور سلیقه ای مددکاران قصد دارن به این وادی قدم بگذارند؟ چون موضوع کاملا تخصصی است و به نظرم اصلا مددکاران جامعه ما از این مبحث اطلاعات چندانی ندارند,,,
پاسخ داده شده اسفند 26, 1395 توسط elham20 (1,870 امتیاز)
0 امتیاز
درود. به نظر من شعار امسال فدراسیون جهانی مددکاری اجتماعی همخوانی دارد با مفاهیم اساسی تاب آوری و خصوصا تاب آوری اجتماعی. اگر مددکاران ایران در این بحث ورود تخصصی کنند می توانند مرحله به مرحله با استفاده از تاکتیک های اساسی مددکاری اجتماعی در جهت توسعه پایداری اجتماعی و حتی محیطی گامهای اساسی بردارند.
پاسخ داده شده اسفند 27, 1395 توسط sina57 (570 امتیاز)
:: کليه حقوق مادی و معنوی برای وبسايت مددکاران اجتماعی ايرانیان محفوظ می باشد ::
سامانه ایده پردازی مددکاران اجتماعی ایران
..:: راه اندازی و پشتیبانی : مددکاران اجتماعی ایرانیان ::..
...