73 سوال

418 پاسخ

257 دیدگاه

658 کاربر

با حضور فعال در اولین سامانه ایده پردازی مددکاران اجتماعی ایران و ارائه ایده های نوین در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی، تأثیر گذار باشیم.

توانمندی های مسئول فنی کلینیک

+8 امتیاز
24 بازدید
به نظر شما مسئول فنی یک کلینیک مددکاری، علاوه بر تحصیلات دانشگاهی مرتبط چه مهارت هایی باید کسب نماید؟
سوال شده اردیبهشت 29, 1394 در مسئول فنی کلینیک مددکاری توسط آرامش (1,350 امتیاز)

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

5 پاسخ

+1 امتیاز
با سلام
بنظر من علاوه بر تحصیلات مرتبط دانشگاهی تجربه بعنوان پشتوانه یک مددکار می تواند نقش مهمی داشته باشد .همچنین مسئول نیاز دارد تا با زمینه های فرهنگی جوامعی که در آن فعالیت می کند آشنا باشد.همچنین ویژگی های فردی(مثل صبر،خوش اخلاقی ،اعتمادبه نفس و ... ) نیز می توان در کیفیت کار تاثیر زیادی داشته باشد  ونیز این فعالیتها نیاز به مهارت های کلامی  قوی دارند.
پاسخ داده شده اردیبهشت 30, 1394 توسط محمد چیری (6,820 امتیاز)
+3 امتیاز
با سلام و احترام؛
با توجه به اینکه مدت 11 سال است که بعنوان مسوول فنی و صاحب امتیاز کلینیک مددکاری اجتماعی مشغول بکار می باشم، لذا بر اساس تجربیات چند ساله فعالیت در حوزه های مختلف کلینیکی ، جواب سوال شما را تیتروار به اینصورت می توانم بدهم:
1- مسئول فنی یک کلینیک مددکاری اجتماعی باید به دستورالعملها و آیین نامه های اجرایی بخشها و واحدهای سازمانها و ارگانهای مختلف مرتبط با کلینیک های مددکاری اجتماعی واقف باشد و اشراف کامل داشته باشد.
2- مسئول فنی یک کلینیک مددکاری اجتماعی باید تفکر خلاق داشته باشد و با استفاده از این ابزار مهم بتواند کارآفرین باشد.
3- مسئول فنی یک کلینیک مددکاری اجتماعی باید از لحاظ پارامترهای روابط عمومی در سطح بالایی باشد.
4- مسئول فنی یک کلینیک مددکاری اجتماعی باید بعنوان به مباحث مدیریتی تسلط داشته باشد و مهارت مواجه شدن با شرایط گوناگون و حل بحرانهای مختلف پیش بینی نشده در حوزه کاری کلینیک را داشته باشد.
و بسیاری از موارد دیگر.
پاسخ داده شده اردیبهشت 30, 1394 توسط جواد طلسچی یکتا (3,090 امتیاز)
با تشکر از دیدگاه کامل و جامع شما.
+2 امتیاز
به نظر من مسئول فنی کلینیک باید مسئولیت پذیر باشد و با توجه به ضرورت قانونی حضور تمام وقت در کلینیک، بعنوان یک مدیر داخلی کلینیک می بایست  اشراف کامل به همه شرایط کلینیک مددکاری اجتماعی داشته باشد.
پاسخ داده شده اردیبهشت 31, 1394 توسط الف (1,640 امتیاز)
+1 امتیاز
سلام. من خودم مسئول فنی یک کلینیک مددکاری اجتماعی هستم. بسیار متشکرم که یکبار در مورد مسئولین فنی هم مطلبی و سوالی دیدم. چون همیشه صحبت از مدیران کلینیکهاست و اولین بار است که صحبت از مسئولین فنی کلینیکها شده که بسیار هم زحمت می کشند.
پاسخ داده شده اردیبهشت 31, 1394 توسط الف (1,640 امتیاز)
خب همکار محترم شما خودتان هم باید یک مقدار از خود حرکتی نشان می دادید! من تا بحال ندیدم سایتی یا وبلاگی و خبری یا رزومه ای که با افتخار خود را مسئول فنی یک کلینیک مددکاری اجتماعی معرفی کرده باشد.
+3 امتیاز
جناب طلیسچی متغیرهایی را معرفی کرده اید همگی تاثیر گذار و لازم می باشد. فکر می کنم آنچه که باید بر اینها اضافه گردد جسارت حرفه ای مددکار اجتماعی است. چه فقدان این مساله راه را برای پیشروی نابهنجار برخی در فعالیتهای مددکاری اجتماعی مددکاران باز می کند! جسارت آمیخته به علم ابزاری قوی برای رسیدن به اهداف تخصصی است.
پاسخ داده شده خرداد 2, 1394 توسط احمد جبارزاده (3,420 امتیاز)
سلام بر استاد جبارزاده عزیز. بله دقیقا درست میفرمایید. اهرم تأثیرگذار بر تمامی آیتم هایی که اشاره داشتم همین جسارت حرفه ای بود و سپاس فراوان از شما بزرگوار.
:: کليه حقوق مادی و معنوی برای وبسايت مددکاران اجتماعی ايرانیان محفوظ می باشد ::
سامانه ایده پردازی مددکاران اجتماعی ایران
..:: راه اندازی و پشتیبانی : مددکاران اجتماعی ایرانیان ::..
...