73 سوال

418 پاسخ

256 دیدگاه

658 کاربر

با حضور فعال در اولین سامانه ایده پردازی مددکاران اجتماعی ایران و ارائه ایده های نوین در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی، تأثیر گذار باشیم.

ایا مشارکتهای مردمی در سازمان با اهداف سازمان همخوانی دارد ایا با توجه هدف تشکیل موسسات باعث کاهش اسیب اجتماعی ویا مددجویان این سازمان شده است نظارت سازمانی وتحقیق در سلامت کار این موسسات بنظر شما انجام می گیرد .

+5 امتیاز
11 بازدید
ایا مشارکتهای مردمی در سازمان بهزیستی با اهداف سازمان همخوانی دارد ایا با توجه هدف تشکیل موسسات  باعث کاهش اسیب اجتماعی ویا مددجویان این سازمان شده است نظارت سازمانی وتحقیق در سلامت  کار این موسسات بنظر شما انجام می گیرد .
سوال شده تیر 13, 1394 در سازمان بهزیستی توسط نوروزی (2,670 امتیاز)

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

3 پاسخ

+2 امتیاز
سلام. واحد مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی به نظر بنده قلب این سازمان است.
مبحث صدور مجوز و پروانه برای موسسات و سازمانهای غیردولتی زیر نظر بهزیستی بخشی از فعالیتهای این واحد است.
نظارت بر موسسات و سازمانها و انجمن غیردولتی وابسته به بهزیستی مربوط به بخشهای تخصصی مربوطه می باشند نه صرفا مشارکتهای مردمی.
مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی در ابعاد کلی اولیه ناظر بر سازمانهای غیردولتی می باشد و پس از تأییدات اولیه و موافقتهای اصولی، کلیه نظارتها به واحد تخصصی مربوطه همچون امور اجتماعی - واحد توانبخشی - اشتغال و ... واگذار می شود و در واقع این بخشها ناظرین اصلی عملکرد و فعالیتهای تشکلهای و سازمانهای غیردولتی هستند نه واحد مشارکتها
پاسخ داده شده تیر 13, 1394 توسط تبلور حقیقت (1,860 امتیاز)
با نظر شما کاملا موافقم. مشارکتهای مردمی بهزیستی وظیفه نظارتی بر عملکرد کیفی موسسات و سازمانهای مردم نهاد وابسته به بهزیستی را بر عهده ندارد.
در حقیقت متوجه ضرورت طرح سوال نوبسنده محترم هستم اما واقعا موفقیت یا عدم موفقیت سازمان بهزیستی در گسترش خصوصی سازی ربطی به واحد مشارکتهای مردمی ندارد.
+1 امتیاز
به نظر بنده مشارکتهای مردمی سازمان بهزیستی به وظایف خود عمل می کند و این بدنه واحد های تخصصی سازمان بهزیستی هستند که بعضا اعتقاد به همکاری و تعامل مثبت با بخش خصوصی ندارند!
پاسخ داده شده تیر 13, 1394 توسط صادق مومنی (2,780 امتیاز)
+1 امتیاز
دوستان زمانی می توان عملکرد مشارکتهای مردمی سازمان را ارزیابی کرد که اطلاعات واقعی از نحوه تعامل مردم ، گروهها و خیرین  با سازمان را داشته باشیم و این اطلاعات در دسترس نیست.
پاسخ داده شده تیر 19, 1394 توسط احمد جبارزاده (3,420 امتیاز)
حرف شما درست است بیش از پانزده هزار مجوز از طریق بهزیستی داده شده که هیچکدام کار تخصصی نمیکند یا متخصص امور اجتماعی مددکار یا اسیب شناس ندارند وبطور سنتی صد سال پیش کار می کنند تحقیق از عملکرد ندارند حتی بیلان مالی درست ندارند یعنی کار علمی نکردند و موازی کار ی از یک موسسه به موسسه دیگر، مشکل مددجو حل نمی شود وبه قولی گاهی هم پول شویی اتفاق می افتد که مدیران قوانین لازم برای نظارت وکنترل را ندارند واراده هم برای نظارت توسط متخصصین نیست .
:: کليه حقوق مادی و معنوی برای وبسايت مددکاران اجتماعی ايرانیان محفوظ می باشد ::
سامانه ایده پردازی مددکاران اجتماعی ایران
..:: راه اندازی و پشتیبانی : مددکاران اجتماعی ایرانیان ::..
...