73 سوال

418 پاسخ

256 دیدگاه

658 کاربر

با حضور فعال در اولین سامانه ایده پردازی مددکاران اجتماعی ایران و ارائه ایده های نوین در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی، تأثیر گذار باشیم.

به نظر شما سازمان بهزیستی چه اقداماتی را می تواند در جهت ارتقاء جایگاه اجتماعی کلینیک های مددکاری اجتماعی به انجام برساند؟

+15 امتیاز
30 بازدید
سوال شده اردیبهشت 22, 1394 در سازمان بهزیستی توسط swcybers (800 امتیاز)

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

9 پاسخ

+8 امتیاز
با سلام و تشکر از طرح این سوال خوب و مفید.
به نظر بنده در وهله اول خود کلینیک های مددکاری اجتماعی به مثابه یک سازمان باید در شناساندن خود به اقشار مختلف جامعه ابتکار عمل نشان دهند. چرا باید از سازمان بهزیستی انتظار داشته باشیم تا جایگاه اجتماعی ما مراکز مددکاری اجتماعی را ارتقاء دهد. ما باید خودمان با استفاده از پتانسیلهای موجود در مراکز و کانون های مددکاری اجتماعی در این مسیر، گامهای اولیه و اساسی را برداریم و متعاقبا از سازمان بهزیستی بخواهیم که در این مسیر ما را همراهی کند و با همراهی خود مشروعیت بیشتری را در  اذهان مردم و سازمانها و نهادها برای ما ایجاد کند.
پاسخ داده شده اردیبهشت 22, 1394 توسط جواد طلسچی یکتا (3,090 امتیاز)
به نظرم لازم است با حمایت و پشتیبانی سازمان بهزیستی، فعالیتهای اجتماع محور سایر نهادهای اجتماعی نیز توسط کلینیکها انجام بشود.
+5 امتیاز
من فکر می کنم خود مراکز مددکاری اجتماعی باید اقدام کنند در این مورد
پاسخ داده شده اردیبهشت 22, 1394 توسط صادق مومنی (2,780 امتیاز)
+2 امتیاز
بهترین کاری که سازمان بهزیستی می تواند جهت ارتقاء جایگاه اجتماعی مراکز مددکاری اجتماعی انجام دهد، دخالت دادن بیشتر کلینیکهای مددکاری اجتماعی در خدمت رسانی به حوزه های تخصصی مختلف سازمان بهزیستی است. در اینصورت کلینیک های مددکاری اجتماعی  به مرور زمان جایگاه واقعی خود را خواهند یافت.
پاسخ داده شده اردیبهشت 29, 1394 توسط faranak (230 امتیاز)
+1 امتیاز
ضمن قبول این پاسخ و در واقع رویکرد که مراکز مددکاری اجتماعی در وهله اول خودشان باید در این هم مشارکت فعال داشته باشند، بنده نیز بر این باورم که سازمان بهزیستی با اعتماد بیشتر به کلینیک های مددکاری اجتماعی و محول کردن وظایف و مسئولیتهای تخصصی بیشتر به این مراکز، سهم بسزایی در ارتقاء جایگاه اجتماعی کلینیک های مددکاری اجتماعی خواهد داشت.
پاسخ داده شده اردیبهشت 31, 1394 توسط arash110 (1,300 امتیاز)
+1 امتیاز
با سلام و احترام؛
درست است که سازمان بهزیستی متولی اصلی کلینیک های مددکاری اجتماعی می باشد اما ...
در زمینه جایگاه اجتماعی مراکز مددکاری اجتماعی و مبحث ارتقاء اجتماعی این جایگاه،  باید خود کلینیک ها  با کمک و همراهی کانون کلینیک های مددکاری اجتماعی اقدام نمایند.
پاسخ داده شده خرداد 1, 1394 توسط آوای مددکار (2,010 امتیاز)
+5 امتیاز
از همراهی کلینیک هایی بهره ببرد که نه مطیع اند بلکه توانمندند. نه مقلدند که مجتهدند. از طرفی بپذیرد که بعنوات متولی صدور مجوز کلینیک ها وظیفه پشتیبانی و حمایت را هم دارد و این اتفاق نمی افتد مگر با قوی شدن کانون و انجمن
پاسخ داده شده خرداد 1, 1394 توسط احمد جبارزاده (3,420 امتیاز)
+2 امتیاز
من با نظر آندسته از کاربرانی که  به نقش مراکز مددکاری اجتماعی در ارتقاء جایگاه اجتماعی تأکید داشتند موافقم.
پاسخ داده شده خرداد 1, 1394 توسط صادق مومنی (2,780 امتیاز)
+3 امتیاز
با سلام
بهنظرم اگر سازمان بهزیستی شرایط بیشتری وبهتری برای کلینیک ها محیا سازد کلینیک ها با پتانسیل هایی که دارند می توانند بازده بسیار بهتری داشته باشند به طور کلی اگر بهزیستی بتواند اعتماد واطمینان بیشتری در قبال کلینیک ها داشته باشد به طبع کلینیک ها بهره وری بیشتری خواهند داشت تا زمانی که سازمان بهزیستی یک تنه بخواهد پیش برود ودر این امر کلینیک ها را یاری نرساند نتیجه اش بلا استفاده ماندن کلینیک های مددکاری خواهد بود.
پاسخ داده شده خرداد 2, 1394 توسط النا (410 امتیاز)
0 امتیاز
سازمان بهزیستی ابتدا باید به کلینیکهای مددکاری اجتماعی که خود متولی آن بوده و هست اعتماد بیشتری بکند و همکاریهای بیشتری را از این مراکز بطلبد.
پاسخ داده شده خرداد 3, 1394 توسط sorayya (720 امتیاز)
:: کليه حقوق مادی و معنوی برای وبسايت مددکاران اجتماعی ايرانیان محفوظ می باشد ::
سامانه ایده پردازی مددکاران اجتماعی ایران
..:: راه اندازی و پشتیبانی : مددکاران اجتماعی ایرانیان ::..
...