چهارمین کتاب پایگاه
دانلود کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسی کنيد ، چرا نام نويسی ؟

استفاده از فايل های پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات بانک اطلاعات
دسترسی به بخش های ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظرسنجی مقالات برتر بانک اطلاعات

کلمات کلیدی: بیانیه, IFSW, در, خصوص, مداخلات, خصمانه, ترامپ, حوزه, حقوق, بشر, اجتماعی,
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بیانیه IFSW در خصوص مداخلات خصمانه ترامپ در حوزه حقوق بشر و حقوق اجتماعی
#1
مداخلات ترامپ در حوزه حقوق بشر و حقوق اجتماعی:
IFSW درباره سیاست های تعیین شده توسط ریس جمهور آمریکا آقای ترامپ اظهار نگرانی کرد و این سیاست ها را خشونت های آشکاری علیه حقوق بشر و حقوق اجتماعی دانست.
ما -به عنوان یک سازمان جهانی- قویاً سیاست های اخیر آقای ترامپ را در خصوص ورود و اقامت پناهجویان مسلمان در امریکای شمالی مردود اعلام میکنیم. برنده جایزه نوبل مالالا یوسافزا بیان داشت:” تصمیم امروز آقای ترامپ بسته شدن درها بر روی کودکان، مادران و پدران که در جستجوی رهایی از خشونت و جنگ هستند.
قانون ”ممانعت از مسمانان” مسلماً ناعادلانه و غیر انسانی میباشد. تعلق داشتن به فرهنگ و یا کشوری خاص از شما یک مظنون، متجاوز و یا تروریست نخواهد ساخت. بعنوان مددکاران اجتماعی ما نگران هستیم که این ذهنیت قومی در بطن جامعه بسط پیدا کند. این ذهنیت تنها خشونت، عدم تحمل افکار مخالف، قومیت گرایی و ضدیت با عقاید دینی را در جامعه گسترده خواهد ساخت. مسلماً ما از دولت امریکا خواهیم خواست که سیاست های حمایتی از پناهجویان را بدون در نظر داشتن قومیت، ملیت و مذهب افراد را از سر گیرد.
ما همچنین از حذف بخش های مربوط به حقوق LGBTQ، تغییرات آب و هوایی و ترجمه به زبان اسپانیایی وب سایت کاخ سفید نگران هستیم. زیرا اینها نیز مسلماً مقایس هایی هستند که توسط رئیس جمهور ترامپ اعمال شده اند و بدون تردید حقوق بشر و آزادی افراد را در ارتباط با جستجوی اطلاعات نقض میکنند. این موارد نه تنها بر روی دموکراسی و نحوه اداره دولت اثرگذار هستند بلکه بر کیفیت سطح زندگی افراد تأثیر خواهند داشت.
IFSW بر اتحاد تمامی افراد بدون در نظر گرفتن نژاد و قومیت، طبقه اجتماعی، جنسیت، ایدیولوژی سیاسی و سبک زندگی شان تأکید میکند و همچنین از بیان صداها و ایده ها، آزادی بیان و سفر افراد در اقصی نقاط جهان حمایت میکند. بنابراین در حضور مقیاس هایی که به مفهوم واقعی و اثرگذار دموکراسی آسیب وارد می آورند و همچنین در مقابل خشونت هایی که احترام، هویت افراد، حقوق شهروندی و حقوق بشر، آزادی بیان و حقوق زنان را نادیده میگیرند ساکت نخواهد بود.
هدف اصلی ما حمایت از افرادی است که بطور مستقیم از نتایج این سیاست گذاری ها آسیب خواهند خورد.
در کوتاه سخن، سخن ماری وولستونکارفت را به یادآور میشویم که : جهان به اعانه احتیاج ندارد بلکه نیازمند عدالت است.
گردآوری: درا سیلوانا مارتینز
رئیس جامعه امریکا لاتین در IFSW
ترجمه: پونه امام شوشتری؛ عضو کارگروه روابط بین الملل مددکاران اجتماعی ایرانیان
مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران

 
[تصویر:  paygah-1.gif]
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نگاهی به برخی اسناد و اطلاعات جهانی مددکاری اجتماعی در حوزه ایدز MEARAJ 0 1,943 02-04-2017، 03:28 AM
آخرین ارسال: MEARAJ
  بیانیه ای از فدراسیون بین المللی مددکاری اجتماعی آمریکای لاتین و منطقه کارائیب در پیر MEARAJ 0 1,742 02-04-2017، 03:24 AM
آخرین ارسال: MEARAJ

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما: وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران