چهارمین کتاب پایگاه
دانلود کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسی کنيد ، چرا نام نويسی ؟

استفاده از فايل های پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات بانک اطلاعات
دسترسی به بخش های ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظرسنجی مقالات برتر بانک اطلاعات

کلمات کلیدی: مددکاری, اجتماعی, یک, حرفه, فوق, العاده, است, که, امکان, همراهی, کردن, در, بین, مردمی, آسیب, پذیر,
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مددکاری اجتماعی یک حرفه فوق العاده است که امکان همراهی کردن در بین مردمی که آسیب پذیر
پیام فدراسیون بین المللی مددکاری اجتماعی منطقه آمریکای لاتین به انجمن زامبینمددکاران اجتماعی محترم انجمن مددکاری اجتماعی زامبین

من بسیار خرسند هستم که فرصت دیدن کشور شگفت انگیز را بدست آوردم، دکتر روری تروئل دبیر کل فدراسیون بین المللی مددکاری اجتماعی برای ابراز همبستگی و اتحاد خود، به تمام مددکاران اجتماعی زامبیا بخاطر داشتن شغل خارق العاده شان تبریک می گوید. همچنین، از طرف فدراسیون بین المللی مددکاری اجتماعی از دکتر روری، به خاطر اقدام جالبی که برای دیده شدن مددکاران اجتماعی در سطح جهان و رساندن صدای مددکاران اجتماعی به دنیا شد تشکر و سپاس می گویم.

با وجود اینکه ما مددکاران اجتماعی هزاران کیلومتر از یکدیگر فاصله داریم، با وقایع مختلف و فرهنگ های متفاوت، با این وجود نقاط اشتراک زیادی داریم. همه ما محصول استعمار اروپا هستیم و برای آزادی و رهایی کشورمان تلاش می کنیم. همه ما و تمام مناطق به خاطر نابرابری اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، نیازمند و فقیر هستیم. که بدون هیچ شک و تردید، چالشی بزرگ برای حرفه مددکاری اجتماعی است.

مددکاری اجتماعی یک حرفه فوق العاده است که در بین دیگر حرفه ها، امکان نزدیک بودن و همراهی کردن با طبقه کارگر را دارد که به منظور تقویت و استحکام بخشیدن جوامع سرتاسر کره زمین، امکان همراهی کردن در بین مردمی که آسیب پذیرند را داراست. اتحاد و همبستگی ما را محکم تر و قوی تر می کند، درخواست و مطالبه ما تحقق حداکثری حقوق اساسی بشر است: دست یافتن به شرایط کاری محترمانه، حق سرزمین، مسکن، تحصیلات و مراقبت سلامتی. وظایف ما سیاسی هستند، بخاطر اینکه ما باید شرایط محدود کردن فاصله بین فقیر و ثروتمند را ایجاد کنیم از طریق همکاری و تلاش کردن برای ایجاد جهانی انسانی، منصفانه و بی طرف. این وظیفه راحت نیست، گرچه غیرممکن هم نیست. ما می توانیم با تلاش برای رسیدن به چنین اهدافی با همراهی تعداد زیادی از همکاران و با تمرین های حرفه ای روزانه به گسترش مساوات و خشونت کمتر دست یابیم.

من ازینکه عضو فدراسیون بین المللی مددکاری اجتماعی هستم و برای رسیدن به این مسیر و دستورالعمل با تعداد زیادی از مددکاران اجتماعی در سرتاسر دنیا فعالیت می کنم، افتخار می کنم.

گردآوری و ترجمه: هما صدری؛ عضو کارگروه روابط بین الملل مددکاران اجتماعی ایرانیان
مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران

[تصویر:  paygah-1.gif]
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دیدار نماینده انجمن مددکاری اجتماعی ایران با دبیر فدراسیون بین المللی مددکاری اجتماعی socialwork1 0 2,222 06-09-2017، 09:40 PM
آخرین ارسال: socialwork1
  روز جهانی عدالت اجتماعی “ممانعت از خشونت و پایدار سازی صلح از رهگذر این حرفه مقدس” MEARAJ 0 1,870 02-26-2017، 05:26 AM
آخرین ارسال: MEARAJ
  پوستر روز جهانی مددکاری اجتماعی سال ۲۰۱۷ با شعار ”توسعه اجتماعی و سازگاری محیطی” MEARAJ 0 2,071 12-14-2016، 03:33 AM
  شعار روز جهانی مددکاری اجتماعی سال 2017 اعلام شد مددکار فردا 0 1,933 10-21-2016، 05:15 PM
آخرین ارسال: مددکار فردا
  مجلات معتبر بین المللی مددکاری اجتماعی MEARAJ 0 3,228 12-22-2014، 06:23 PM
  روز جهانی مددکاری اجتماعی در 18 مارس 2014 معین آفتاب 0 2,623 11-24-2013، 03:31 PM
آخرین ارسال: معین آفتاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما: وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران