چهارمین کتاب پایگاه
دانلود کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسی کنيد ، چرا نام نويسی ؟

استفاده از فايل های پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات بانک اطلاعات
دسترسی به بخش های ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظرسنجی مقالات برتر بانک اطلاعات

کلمات کلیدی: نگاهی, به, برخی, اسناد, اطلاعات, جهانی, مددکاری, اجتماعی, در, حوزه, ایدز,
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نگاهی به برخی اسناد و اطلاعات جهانی مددکاری اجتماعی در حوزه ایدز
#1
در ۲۹ جولای سال ۲۰۰۰ انجمن مددکاران اجتماعی کانادا بانیِ برگزاری سمپوزیوم یک روزه در مورد اچ. آی. وی | ایدز، به منظور ارتباط و اتصال با فدراسیون بین المللی مددکاری اجتماعی و انجمن بین المللی مدارس مددکاری اجتماعی در مونترال کانادا شد. در این سمپوزیوم مددکاران اجتماعی از ۳۲ کشور شرکت کرده بودند و هدف از برگزاری ایجاد حرکت و پاسخی برای مددکاران اجتماعی و اساتید مددکاری اجتماعی در سراسر دنیا در مورد اچ. آی. وی | ایدز بود. نتیجه این سمپوزیوم این بیانیه بود.
مقدمه: به محض ورود به دهه سوم بیماری همه گیر اچ. آی. وی | ایدز ، مددکاران اجتماعی توجه و رقت کردند در مورد این حقیقت که میلیون ها نفر درگیر و مبتلا به بیماری عفونی اچ. آی. وی | ایدز هستند و ترویج سلامتی، برای متوقف کردن شیوع این بیماری های قابل پیشگیری به تنهایی کافی نیست.
ایدز هیج مانع اجتماعی، نژادی و فرهنگی را نمیشناسد. هنوز، آمار این بیماری عفونی پیچیده بیشترین میزان را در بین نیازمندان، افرادی که از حقوق خود محروم هستند و در بین کسانیکه با نابرابری و ظلم و ستم دست و پنجه نرم می کنند.
نهایتاً مردمی که با اچ. آی. وی | ایدز در سراسر دنیا زندگی میکنند به سمت اقدام مبتنی بر جامعه روی می آورند تا نشان داده شوند. آنها به تنهایی نمیتوانند کاری از پیش ببرند. اغلب مددکاران اجتماعی رهبری های اساسی را تدارک میدهند و از اچ. آی. وی | ایدز از طریق بسیج اجتماع، حمایت می کنند. آنها نشان میدهند اتخاذ تصمیم مبنی بر حرکت به سمت سلامتی، آشکارا جوامع را برای دفاع و حمایت از حقوق اساسی مشغول و درگیر می کند. این رفتار تذکر و یادآوریِ قوی مبنی بر الزام ما به کار دلسوزانه می باشد.
ما مددکاران اجتماعی مسئولیتی در قبال اشخاص، گروه ها، انجمن ها و جوامع برای قرار گرفتن در مسیر رشد و توسعه و تحلیل کشمکش های شخصی- اجتماعی شان با تنظیم هدف و منسجم کردن دانش و مهارت های مان داریم.
اصول واضح حرفه ای ایجاب میکند که ما بدون تعصب نسبت به جنسیت، سن، معلولیت، رنگ، طبقه اجتماعی، نژاد، مذهب، زبان، اعتقادات سیاسی یا تمایلات جنسی کار کنیم. به علاوه، ما باید آگاه باشیم و به فکر در ارتباط تأثیر ظلم و ستم و به حاشیه رانده شدن با توجه به جنسیت، سن، معلولیت، رنگ، طبقه اجتماعی، نژاد، مذهب، زبان، اعتقادات سیاسی یا گرایشات جنسی باشیم. ما موظف به حمایت سختگیرانه از اصول حریم خصوصی، محرمانه بودن و استفاده مسئولانه از اطلاعات حتی زمانیکه قانون یک کشور با این درخواست و تقاضا در تضاد باشد. فعالیت ما باید متعهد و عهده دار با این ارزش های اساسی باشد و در هیچ مکانی ما نباید همدست جرم در حمایت از افراد، گروه ها، فشارهای سیاسی یا تشکیلات و ساختارهای دولت که انسان همکار خود را به وسیله تروریسم، شکنجه یا دیگر ابزارهای وحشیانه پایمال می کنند باشیم.
در سرتاسر این قلمروی فراگیر و گسترده جهانی، ایدز یک جدال و کشمکش متفاوتی را از آن مکانی که سربرآورد و ناشی شد، ارائه و به عرضه می گذارد. رویکرد ما به عهده گرفتن زنجیروار مراقبت جنسی و آموزش بهداشت روانی- اجتماعی، تست مناسب، وسایل پیشگیری، مشاوره، حمایت، مراقبت و درمان است، به منظور جلوگیری از گسترش هرچه بیشتر اچ آی وی/ ایدز و ارتقای سلامت است.
این بیانیه برای فراخواندن اقدام عملی به مددکاران اجتماعی و مربیان مددکاری اجتماعی است، به منظور مداخله در شرایط بحرانی، در همه سطوح محلی، ملی یا سطح بین المللی، چونکه بسیار قابل اهمیت است. اساسی ترین وظیفه دفاع از حقوق اساسی و اولیه، از طریق نفوذ موثر و دلسوزانه در سلامت و سیاست اجتماعیست، دفاع عادلانه و منصفانه از پروتکل برای تحقیق و همکاری، که در کل کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. حقوق بشر، آموزش مددکاری اجتماعی، سیاست سلامت اجتماعی، تحقیق و همکاری و مشارکت- همه با هم در ارتباط و مربوط هستند. این یک کاتالیزر بزرگ عملی و استاندارد برای سنجش خودمان است.
ما، مددکاران اجتماعی حرفه ای و مربیان مددکاری اجتماعی، همدیگر را در جلسه مورخ ۲۹ ژوییه سال ۲۰۰۰ در مونترئال کانادا در سمپوزیوم اچ آی وی/ ایدز انجمن مددکاران اجتماعی کانادا که با کنفرانس فدراسیون بین المللی مددکاری اجتماعی و انجمن بین المللی مدارس مددکاری اجتماعی برگزار می گردد، ملاقات میکنیم.

هُما صدری | مددکار اجتماعی و عضو کارگروه روابط بین الملل مددکاران اجتماعی ایرانیان
مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران

 
[تصویر:  paygah-1.gif]
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دیدار نماینده انجمن مددکاری اجتماعی ایران با دبیر فدراسیون بین المللی مددکاری اجتماعی socialwork1 0 2,414 06-09-2017، 09:40 PM
آخرین ارسال: socialwork1
  روز جهانی عدالت اجتماعی “ممانعت از خشونت و پایدار سازی صلح از رهگذر این حرفه مقدس” MEARAJ 0 1,996 02-26-2017، 05:26 AM
آخرین ارسال: MEARAJ
  بیانیه IFSW در خصوص مداخلات خصمانه ترامپ در حوزه حقوق بشر و حقوق اجتماعی MEARAJ 0 2,075 02-04-2017، 03:35 AM
آخرین ارسال: MEARAJ
  آرشیو اسناد و اوراق بایگانی فدراسیون جهانی مددکاری اجتماعی MEARAJ 0 1,832 02-04-2017، 03:07 AM
آخرین ارسال: MEARAJ
  پوستر روز جهانی مددکاری اجتماعی سال ۲۰۱۷ با شعار ”توسعه اجتماعی و سازگاری محیطی” MEARAJ 0 2,184 12-14-2016، 03:33 AM
آخرین ارسال: MEARAJ
  شعار روز جهانی مددکاری اجتماعی سال 2017 اعلام شد مددکار فردا 0 2,037 10-21-2016، 05:15 PM
آخرین ارسال: مددکار فردا
  مجلات معتبر بین المللی مددکاری اجتماعی MEARAJ 0 3,352 12-22-2014، 06:23 PM
آخرین ارسال: MEARAJ
  روز جهانی مددکاری اجتماعی در 18 مارس 2014 معین آفتاب 0 2,722 11-24-2013، 03:31 PM
آخرین ارسال: معین آفتاب

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما: وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران