چهارمین کتاب پایگاه
دانلود کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسی کنيد ، چرا نام نويسی ؟

استفاده از فايل های پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات بانک اطلاعات
دسترسی به بخش های ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظرسنجی مقالات برتر بانک اطلاعات

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ترک اعتیاد با سگ و مار در کرمانشاه!
#1
علی شمشیری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وجود 22 کمپ ترک اعتیاد مجاز در سطح استان اظهار کرد: متاسفانه در کنار فعالیت این کمپ‌های مجاز، کمپ‌هایی هم هستند که بصورت غیرمجاز فعالیت می‌کنند.

وی از شناسایی و پلمب 17 کمپ ترک اعتیاد غیرمجاز در سطح استان طی سال جاری خبر داد و اظهار کرد: همچنین بر اساس اطلاعیه‌هایی که در سطح شهر توزیع می‌شود چند کمپ غیرمجاز دیگر نیز در دست شناسایی است.

شمشیری خاطرنشان کرد: برخی اطلاعیه‌ها نیز مربوط به کمپ‌هایی است که در استانهای همجوار فعالیت کرده، اما تبلیغات آنها در استان انجام می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه اظهار کرد: این اطلاعیه‌ها ردیابی شده و نهایتا به همکاران در استانهای همجوار اطلاع داده می‌شود تا هر طور شده مانع کار این مراکز شوند.

شمشیری در خصوص چرایی وجود تعداد زیاد مراکز ترک اعتیاد غیرمجاز در استان اظهار کرد: علاوه بر بحث درآمدزایی، این مراکز محلی برای انجام انواع تخلفات از جمله آدم ربایی و یا تسویه حساب شخصی هستند.

وی اظهار کرد: برخی خانواده‌ها از روی عدم آگاهی فرزندان خود را برای ترک به این مراکز می‌برند و نمی‌دانند این مراکز برای معتادان از "گوانتانامو" هم بدتر است.

شمشیری اظهار کرد: در بسیاری از این مراکز از اعمال قرون وسطایی برای ترک استفاده می‌شود، از جمله اینکه از حیواناتی مانند سگ و مار برای ترک دادن معتادان استفاده می‌کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه در خصوص تشخیص این کمپ‌ها نیز گفت: ترک اعتیاد در کمپ‌های مجاز اختیاری است و بنابراین در هر جا از ترک اجباری در کمپی صحبت شد مردم باید بدانند آن کمپ غیرمجاز است.

وی هزینه هر دوره ترک اعتیاد را حدود 500 هزار تومان اعلام کرد و افزود: البته با توجه به کمک‌های بهزیستی افراد برای ترک اعتیاد حدود 300 تا 400 هزار تومان پرداخت می‌کنند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما: وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران