چهارمین کتاب پایگاه
دانلود کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسی کنيد ، چرا نام نويسی ؟

استفاده از فايل های پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات بانک اطلاعات
دسترسی به بخش های ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظرسنجی مقالات برتر بانک اطلاعات

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاهش سن آسیب های اجتماعی در کشور نگران کننده است - موسوی چلک
#1
رییس انجمن مددکاران ایران و دبیر علمی ششمین همایش سراسری آسیب های پنهان، کاهش سن آسیب دیدگان اجتماعی را در کشور نگران کننده دانست و گفت: از تهدیدات آسیب های اجتماعی غفلت کرده ایم.

به گزارش ایرنا سید حسن موسوی چلک روز دوشنبه در ششمین همایش آسیب های پنهان در دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه شاهد روند رو به رشد آسیب های پنهان یا آسیب های اجتماعی در کشور هستیم بر نهادینه کردن رویکردهای اجتماعی و فرهنگی در راستای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی تاکید کرد.

وی وضعیت کشور را از حیث امنیت اجتماعی و افزایش آسیب های اجتماعی نگران کننده توصیف کرد و گفت: حوزه اجتماعی ایران از بیماری های حادی مانند ایدز، مشکلات حوزه فضای مجازی، اعتیاد و غیره رنج می برد.

او هر گونه جانبداری سیاسی را جفا در حق مردم دانست و گفت: آسیب های اجتماعی محصول مشکلات فرهنگی و اجتماعی کشور است، در همین راستا باید نگرش واقع نگری در عرصه اجتماعی صورت گیرد.

موسوی چلک با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی اخلاق اجتماعی مردم را نشانه گرفته اند گفت: ضعف اخلاق سبب بروز آسیب های اجتماعی و چالش در روند توسعه جامعه شده است.

رییس انجمن مددکاران ایران گفت: امروز هیچ مسئله ای در ایران بغرنج تر از آسیب های اجتماعی نیست در همین راستا فراهم کردن شرایط اجتماعی - فرهنگی متناسب با مردم و فرهنگ سازی و آموزش سبک درست زندگی به مردم ضروری است.

او به وجود 15 میلیون پرونده قضایی در کشور اشاره کرد و گفت: با این حال برای برخی آسیب های اجتماعی مانند مواد مخدر صنعتی، جرایم اخلاقی و خشونت خانوادگی پرونده تشکیل نشده است.

وی با اشاره به بررسی ها و تحقیقات اجتماعی گفت: برسی ها نشان داده است از میان 157 کشور شاد و با نشاط جهان ایران در رتبه 115 قرار داد.

موسوی چلک افزود: آمارهای اختلالات روانی، افسردگی، خشونت، افزایش مصرف مشروبات الکلی و مشکلات اخلاقی در فضای مجازی بیانگر آن است که ایران جزء کشورهای غمگین است.

موسوی چلک اظهار کرد: در جامعه غمگین، آحاد جامعه از آسیب های اجتماعی مصون نیستند.

وی از دانشجویان به عنوان بهترین ظرفیت برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نام برد و گفت: دانشجویان مدیران آینده جامعه هستند در همین راستا دانشگاه و دانشجو باید محور برنامه ریزی های فرهنگی و اجتماعی قرار گیرند.

رییس انجمن مددکاران ایران افزود: برای داشتن جامعه سالم باید از تمام ظرفیت های ملی، قومی و فرهنگی بهره گرفت.

موسوی چلک در ادامه با اشاره به برگزاری ششمین همایش ملی آسیب های پنهان، عنوان کرد: این همایش در 9 محور با موضوعیت زیست دانشجویی برگزار می شود که 111 نفر به دبیرخانه آن مقاله ارسال کرده اند.

او گفت: پس از بازبینی و بررسی داوران 14 مقاله به صورت سخنرانی و 23 مقاله به صورت پوستر برای ارایه در این جشنواره انتخاب شد.
 
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آسیب های اجتماعی و لزوم توجه به آن دربرنامه ششم توسعه اطلاعات اجتماعی ایران 0 1,952 12-10-2015، 06:02 PM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  موسوی چلک: فقر دليل خريد و فروش كودكان اطلاعات اجتماعی ایران 0 1,785 11-15-2015، 04:03 AM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  بازدید دکتر موسوی چلک از مرکز مشاوره آرامش ( فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی ) اطلاعات اجتماعی ایران 0 1,905 11-09-2015، 04:46 AM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  موسوی چلک: قمه كشی و خودكشی كودكان ١١ ساله يك نشانه است اطلاعات اجتماعی ایران 0 1,636 11-06-2015، 05:53 AM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  مسئولیت اجتماعی فرادستان در برابر آسیب‌های اجتماعی اطلاعات اجتماعی ایران 0 1,482 10-25-2015، 09:38 PM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  "پانسیون‌ها" بستری برای آسیب‌های اجتماعی اطلاعات اجتماعی ایران 0 1,545 10-21-2015، 03:13 PM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  زندان همیشه بهترین تنبیه نیست - موسوی چلک MEARAJ 0 2,066 07-09-2015، 11:11 PM
آخرین ارسال: MEARAJ
  افزایش آمار طلاق و اعتیاد در کشور - موسوی چلک MEARAJ 0 1,846 07-09-2015، 10:42 PM
آخرین ارسال: MEARAJ
  سونامی آسیبهای اجتماعی، دامن کشور را خواهد گرفت MEARAJ 0 1,922 05-09-2015، 05:30 PM
آخرین ارسال: MEARAJ
  افزایش کانون‌های اصلاح و تربیت بیانگر کاهش سن آسیب‌های اجتماعی است - موسوی چلک اطلاعات اجتماعی ایران 0 2,001 01-09-2015، 12:21 AM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما: وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران