چهارمین کتاب پایگاه
دانلود کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسی کنيد ، چرا نام نويسی ؟

استفاده از فايل های پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات بانک اطلاعات
دسترسی به بخش های ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظرسنجی مقالات برتر بانک اطلاعات

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اولین کلینیک مددکاری اجتماعی شهرستان قدس آغاز به کار کرد
#1
اولین کلینیک مددکاری اجتماعی شهرستان قدس با هدف کنترل و کاهش معضلات اجتماعی و با رویکرد آگاه سازی مردم در خصوص مهارت های زندگی آغاز به کار کرد.به گزارش خبرنگار مهر، روز چهارشنبه با حضور مدیرکل بهزیستی شهرستان های استان تهران، فرماندار شهرستان قدس، مدیر بهزیستی شهرستان و جمعی از مسئولان شهرستان اولین کلینیک مددکاری اجتماعی شهرستان قدس با عنوان کلینیک مددکاری اجتماعی همپا افتتاح شد.

مدیر کل سازمان بهزیستی شهرستان های استان تهران در آیین افتتاح این کلینیک، گفت: سخن گفتن پیرامون یک سازمان غیر دولتی که محور فعالیت هایش ارائه خدمات اجتماعی و معنوی است و نه تولیدِ یک فراورده مادی، و گروه مشتریانش عموماً افرادی آسیب دیده یا نیازمند یاری اند، حساسیت بسیاری می طلبد. اما به هر حال کلینیکهای مددکاری اجتماعی بخش مهم خدمات مددکاری اجتماعی را در کشور پوشش می دهد که بسیار قابل احترام است.

پرویز زارعی افزود: عمده فعالیت هایی که در این سازمان های انتفاعی و غیردولتی صورت می پذیرد که به نوعی می توان گفت منابع درآمدی مشترک اکثریت این کلینیک ها نیز هست، مربوط به پرونده های سازمانهای حمایتی مانند بهزیستی، بنیاد شهید و جانبازان و کمیته امداد است به فراخور مأموریت ها و نیازهای خود کم و بیش از خدمات کلینیک­ها استفاده می کنند. که هدف اصلی واگذاری پرونده های اجتماعی به کلینیک ها در کنار انجام امور رایج این پرونده ها توانمندسازی مددجویان است. سازمان بهزیستی سالهاست که توانمندسازی مددجویانش را با کمک کلینیکهای مددکاری اجتماعی پیگیری می کند.

۴۰۰ کلینیک مددکاری اجتماعی در کشور فعالیت می کنند

وی ادامه داد: در حال حاضر ۳۵۰ تا ۴۰۰ کلینیک مددکاری اجتماعی در کشور فعالیت می کنند که با توجه به محدودیت های دولت برای افزایش پرسنل سازمان بهزیستی این کلینیک ها کمک شایان توجهی به رفع مسایل و مشکلات اجتماعی می کنند، کلینیک ها با نیروهای تخصصی خود در راستای کاهش و کنترل معضلات اجتماعی گوناگون گام بر می دارند.

در ادامه این مراسم مدیر بهزیستی شهرستان قدس به خبرنگار مهر گفت: با توجه به گسترش آسیب های اجتماعی و ضرورت ارائه راهکارهای مناسب برای کنترل این آسیب ها با رویکرد همکاری جامعه و بخش خصوصی نظام کلینیک اجتماعی در کشور راه اندازی شد.

محمد رحیم فاضلی نژاد افزود: با توجه به جمعیت بالای شهرستان قدس، ضرورت و اهمیت تاسیس چنین نهادی احساس شد و خوشبختانه با همکاری بخش خصوصی اولین کلینیک مددکاری اجتماعی شهرستان قدس امروز افتتاح شد.

وی ادامه داد: این کلینیک با اجرای طرح ها و برنامه های مختلف در حوزه اجتماعی در راستای کاهش و کنترل معضلات اجتماعی و با رویکرد آگاه سازی و درمان آسیب دیدگان گام برخواهد داشت، البته با توجه به مشکلات شهرستان ضرورت افزایش این کلینیک ها نیز احساس می شود که تلاش می شود کلینیک های دیگری نیز در این حوزه فعال شوند.

وی تصریح کرد: این کلینیک با پرسنل متخصص خود خدمات رایگان بسیاری از جمله پیشگیری از آسیب های اجتماعی، راه اندازی پایگاه خدمات اجتماعی، کنترل و کاهش طلاق، آگاه سازی مردم در خصوص مهارت های زندگی و مداخله در بحران های اجتماعی را انجام خواهد داد.
 
[تصویر:  paygah-1.gif]
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مروری کوتاه بر اقدامات کلینیک های مددکاری اجتماعی درارتباط با زنان سرپرست خانوار اطلاعات اجتماعی ایران 0 2,686 10-24-2015، 09:28 PM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  برای اولین بار در استان کرمانشاه؛ برگزاری دوره های تخصصی مددکاری اجتماعی اطلاعات اجتماعی ایران 0 2,436 10-11-2015، 06:05 AM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  کانون کلینیک های مددکاری اجتماعی ، تنها تشکل صنفی مراکز مددکاری اجتماعی کل کشور اطلاعات اجتماعی ایران 0 2,581 08-11-2015، 04:30 AM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  کانون کلینیک های مددکاری اجتماعی استان اردبیل تشکیل شد MEARAJ 0 2,794 07-09-2015، 10:32 PM
آخرین ارسال: MEARAJ
  بهزیستی و کلینیک های مددکاری تفاهم نامه پیشگیری از طلاق امضا کردند MEARAJ 0 2,187 04-10-2015، 07:54 PM
آخرین ارسال: MEARAJ
  سومین کلینیک تخصصی مددکاری اجتماعی استان بوشهر در دشتستان افتتاح شد MEARAJ 0 2,275 04-10-2015، 07:48 PM
آخرین ارسال: MEARAJ
  اولین مجمع عمومی کانون سراسری مراکز مددکاری اجتماعی کشور – دوره سوم MEARAJ 0 2,393 11-17-2014، 08:34 PM
آخرین ارسال: MEARAJ
  دکتر محمد نفریه: فعالیت 400 کلینیک مددکاری اجتماعی در کشور MEARAJ 0 2,539 10-01-2014، 10:05 PM
آخرین ارسال: MEARAJ
  دستورالعملهای مرتبط با کلینیک های مددکاری اجتماعی kanoon 0 2,490 09-15-2014، 06:55 PM
آخرین ارسال: kanoon
  راهنمای درجه بندی کلینیهای مددکاری اجتماعی kanoon 0 2,134 09-15-2014، 06:30 PM
آخرین ارسال: kanoon

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما: وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران