چهارمین کتاب پایگاه
دانلود کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسی کنيد ، چرا نام نويسی ؟

استفاده از فايل های پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات بانک اطلاعات
دسترسی به بخش های ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظرسنجی مقالات برتر بانک اطلاعات

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوگندنامه مددكاری اجتماعی
سوگندنامه مددكاری اجتماعی

*من نخستين تعهد و پيمان خويش راخدمت راستين به افراد، گروهها وجامعه مي دانم خدمتي كه جهد در بهبود وپيشرفت شرايط اجتماعي راشامل مي شود.

*من مسئوليت خدمتي را كه به انجام دادنش مفتخرم با آغوش بازمي پذيرم.

*من تعهد مي كنم در پنهان داشتن اسرارمردم از گزند نامحرمان كوشا باشم.

*من به اصول حرفه اي مددكاري اجتماعي اعتقاد كامل دارم واعمال و رفتارخود را بر مبناي علم ، تجربه ومهارت هاي مددكاري بنيان مي نهم.

*من تعهد ميكنم كه در حفظ جامعه وحمايت ازافرادآن و در جلوگيري از انحرافات اخلاقي افراد وسازمانهايي كه درفعاليتهاي بهزيستي اجتماعي شركت دارند كوشا باشم.

*من آمادگي خويش را براي تقديم خدمت حرفه اي درهنگام رويدادها و حوادث غير منتظره اعلام مي دارم.

*من به موازين علمي، يافته ها وعقايد صاحب نظران با ديده احترام مي نگرم و منطق را براي بيان و تعبير آنها برميگزينم وعقايد و يافته هاي علمي و حرفه اي خويش را براي پيشرفت برنامه بهزيستي انسانها وگسترش خدمات اجتماعي دراختيارهمه قرارمي دهم.

*من مسئوليت حرفه اي خويش را به علايق شخصي ترجيح مي دهم و مي كوشم تا آنجا كه ممكن است منافع شخصي و خودخواهانه خويش را فداي مصالح عمومي كنم.

*من بين گفتار وكردار خويش به عنوان فردي ازاجتماع وبين گفتاروكردارحرفه اي خود به عنوان مددكار اجتماعي فرق قائلم و با وضوح و صراحتي شايسته اين دو را از يكديگر تشخيص مي دهم. ازدخالت احساسات ، پيشداوريها و باورداشتهاي شخصي در كار حرفه اي تا سر حّد امكان جلوگيري مي كنم.

*من تعهد مي كنم كه در داوريهاي حرفه اي خواسته ها وعواطف خويش را حتي المقدور معيار سنجش قرار ندهم و سعي كنم احساسات و عواطف انسانها را درك كنم . ازاحساسات تعصبات و پيشداوريها دوري گزينم تا بدين وسيله به تجلي و كشف واقعيتها كمك كنم.)
[تصویر:  paygah-1.gif]
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  منابع آزمون دكترای تخصصی مددكاری اجتماعی mina68 0 2,866 03-25-2014، 06:36 PM
آخرین ارسال: mina68

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما: وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران