چهارمین کتاب پایگاه
دانلود کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسی کنيد ، چرا نام نويسی ؟

استفاده از فايل های پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات بانک اطلاعات
دسترسی به بخش های ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظرسنجی مقالات برتر بانک اطلاعات

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اجرای کشور طرح مراقبین خانگی معلولان
#1
رئیس سازمان بهزیستی از کشوری شدن اجرای طرح مراقبین خانگی معلولین خبر داد و گفت: این طرح در گذشته فقط در 10 استان کشور اجرا می شد اما بزودی در تمامی استانها طرح مراقبت در منزل ویژه معلولین به اجرا در می آید.

دکتر همایون هاشمی در نشست خبری روز شنبه افزود: در حال حاضر سازمان بهزیستی اقدامات و خدمات زیادی را در دستور کار خود قرار دارد به طوری که 16 دستگاه بر اساس قانون حمایت از معلولان موظف به همکاری با این سازمان هستند.

وی گفت: بر اساس تحقیقات به عمل آمده در حال حاضر تعداد روزهای ملی و بین المللی که سازمان بهزیستی با آن ارتباط دارد 40روز است که از تمام دستگاه های دیگر این تعداد بیشتر است و این نشان دهنده تنوع فعالیت ها و اقدامات سازمان است.

رئیس سازمان بهزیستی از شیوع معلولیت در سراسر جهان خبر داد و گفت: در حال حاضر علیرغم فعالیت های انجام شده در حوزه بهداشت معلولیت در جهان رشد کرده به طوری که شیب آن به 15درصد رسیده است که 2 درصد آن مربوط به معلولیت های شدید و خیلی شدید می شود.

به گفته هاشمی در حال حاضر در سازمان بهزیستی برنامه های زیادی برای کاهش بروز معلولیت انجام داده ایم به طوری که سعی می کنیم با اجرای این برنامه ها معلولیت های شدید و خیلی شدید به یک درصد کاهش پیدا کند..

وی همچنین از اجرای برنامه های ویژه سالمندان در کشور اشاره کرد و گفت: بر اساس آمارهای موجود تا سال 1404 بیش از 15 میلیون سالمند در کشور خواهیم داشت که متاسفانه سالمندی مساوی ناتوانی است که باید اقدامات زیادی در جهت توانمندسازی ایان افراد و ارایه خدمت ویژه به آنها در دوران سالمندی برای آنها انجام دهیم.

هاشمی همچنین به اجرای طرح حامی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این طرح در شهرری به صورت آزمایشی اجرا می شود و به زودی در استان های دیگر نیز اجرای آن آغاز خواهد شد و بر اساس این طرح معلول نیازمند تحت پوشش خیرین و افراد حامی قرار می گیرند.

رئیس سازمان بهزیستی در مورد طرح مراقبت در منزل معلولان نیز گفت: این طرح در سال گذشته در 10 استان کشور اجرایی شد و با توجه به اجرای موفقیت آمیز آن در سال جاری در تمامی استان ها این طرح اجرایی خواهد شد.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اجرای طرح بازگشت به تحصیل کودکان کار/ تخصیص اعتبار 3 میلیاردتومانی MEARAJ 0 1,674 06-09-2015، 02:57 AM
آخرین ارسال: MEARAJ
  اجرای طرح حمایت از "کودک وخانواده" MEARAJ 0 1,461 01-14-2015، 05:48 PM
آخرین ارسال: MEARAJ
  راه اندازی 15 مرکز روزانه برای کودکان خیابانی/اجرای طرح آموزشی و حمایتی کودک و خانواد اطلاعات اجتماعی ایران 0 1,534 06-24-2014، 06:21 PM
آخرین ارسال: اطلاعات اجتماعی ایران
  افزایش سالانه ۴۰ هزار نفر به جمعیت معلولان کشور بهزیستی برای تو 0 1,445 12-05-2013، 07:02 AM
آخرین ارسال: بهزیستی برای تو

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما: وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران