چهارمین کتاب پایگاه
دانلود کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسی کنيد ، چرا نام نويسی ؟

استفاده از فايل های پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات بانک اطلاعات
دسترسی به بخش های ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظرسنجی مقالات برتر بانک اطلاعات

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آشنایی با دوره دکترای مرکز آموزش رفاه اجتماعی دانشگاه کانزاس
#1
مأموریت برنامه دوره دکترای دانشگاه کانزاس در امور اجتماعی آماده ساختن‌ دانشجویان است به نحوی که افرادی دانشمند و محقق و صاحب دانش پیشرفته و مهارتهای‌ تحقیقاتی شوند و بتوانند نوآوری را به حرفه و زمینه کاری ما به عنوان محقق، مربی، تحلیل‌ کننده خط مشی اجتماعی و مجریان این امور وارد کنند.


برنامه دوره دکترا موضوعهای آموزشی‌ و تحصیلاتی مرکز آموزشی رفاه اجتماعی را منعکس می‌سازد که این برنامه بر اساس توانایی و منابع فردی و دسته جمعی پی‌ریزی می‌شود در آن به تنوع و گوناگونی بشری احترام گذاشته‌ و قدردانی می‌شود، قدرتمندی و عدالت اجتماعی افزایش می‌یابد و دانشجو چنان آموزش‌ داده می‌شود که خلاق و دقیق فکر کند و تمام این موارد به منظور توسعه و بهبود دیدگاههای‌ نو و بدعت‌گذار نسبت به عملکرد، نظریه، تحقیق، سیاست‌گذاری کلی آموزش و پرورش‌ می‌باشد. این برنامه شامل دیدگاههای تجربی کیفی و کمی تجزیه و تحلیل نظری، تجزیه و تحلیل خط مشی و مطالعات تاریخی است. مرکز آموزشی به فارغ‌التحصیلان دانشگاه کانزاس‌ مدرک دکترای فلسفه در امور اجتماعی را نیز اعطا می‌کند.

محتوی دوره

برنامه‌های درسی: سه دوره درسی برای همهء دانشجویان و همچنین شرایطی برای دوره‌های‌ منفرد و تحقیقاتی وجود دارد. سه حوزه برنامه درسی عبارت است از:
سمینار(2 واحد در ارتباط با تاریخ نظری مددکاری اجتماعی و انتقاد و نوآوری در نظریه، ایدئولوژی و قالبهای مفهومی برای امور اجتماعی).
سیاست اجتماعی/فعالیت(2 واح در ارتباط با انتقاد و نوآوری در طراحی،ارائه و تجزیه و تحلیل سیاست اجتماعی و برنامه‌های مددکاری اجتماعی و تمرینها).

تحقیقات(4 واحد دربارهء طراحی و تدوین انواع طرحهای تحقیقاتی کیفی و کمی). علاوه بر این دانشجویان چهار دوره اختیاری را در دانشکده ها یا گروههای دیگر برای آمادگی‌ هرچه بیشتر در مهارتهایشان و افزایش دانش خود طبق حوزه انتخابی ویژه خود می‌گذرانند. این دوره مطالعاتی می‌تواند در مدت یک دوره تمام وقت مطالعاتی دو ساله طی شود. هر واحد سه ساعت درس می‌باشد. این برنامه حداقل یک دوره 54 ساعته برای هر واحد شامل‌ 24 ساعت برای دوره مورد نیاز،12 ساعت دوره اختیاری و ساعتهایی برای امتحانهای جامع‌ و مقاله‌ها می‌باشد.

دوره تحصیلی تکمیلی: دانشجویان سه مقاله با داشتن شرایط لازم و امتحان جامع‌ شفاهی را، تحت راهنمایی کمیته دانشکده آماده می‌کنند تا توانایی خود را در ترکیب و استفاده‌ از اجزای دانش و مهارتهاشان در مدت این دوره سه ساله در ارتباط با موضوع مورد نظر در رشته انتخاب شده،نشان دهند.بعد از اینکه آزمون جامع شفاهی پشت سر گذاشته می‌شود، دانشجویان یک دوره مطالعاتی پیشرفته را اجرا کرده و مقاله دکترای خود را نوشته و از آن‌ دفاع می‌کند.

مترجم: دکتر وحید عسگری


فایل‌(های) پیوست شده تصویر (ها)
   
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دوره دکترای رفاه و مددکاری اجتماعی- دانشگاه استونی بروک allameh11 0 3,062 09-01-2013، 06:43 AM
آخرین ارسال: allameh11
  آشنایی با دوره دکترا و کارشناسی ارشد رفاه اجتماعی در دانشگاه برکلی allameh11 0 2,905 09-01-2013، 06:42 AM
آخرین ارسال: allameh11

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما: وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران