چهارمین کتاب پایگاه
دانلود کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسی کنيد ، چرا نام نويسی ؟

استفاده از فايل های پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات بانک اطلاعات
دسترسی به بخش های ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظرسنجی مقالات برتر بانک اطلاعات

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فراخوان بان کی مون برای خاتمه خشونت علیه زنان
#1
 
 
تهران 3 آذر 1392 (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد)-- دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی امحای خشونت علیه زنان  25 نوامبر 2013 برابر با 4 آذرماه جاری گفت این روز زنان فرصتی برای همه ما است تا برای جلوگیری و خاتمه تمامی گونه های خشونت علیه زنان و دختران تعهد نماییم.

متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر است:

خشونت علیه زنان و دختران مستقیما بر افراد تاثیر می گذارد در عین این که بر بشریت مشترک ما نیزصدمه وارد می کند. در پاسخ به این چالش جهانی، اینجانب نهضت اتحاد برای خاتمه خشونت علیه زنان  در 2008 را معرفی نمودم. از آن زمان، شرکا در سراسر جهان به حرکت ما برای حمایت از حقوق بشر زنان و دختران جهت زندگی عاری از خشونت ملحق شده اند.

اینجانب از ندای جمعی استقبال می نمایم که خواستار خاتمه خشونتی است که تقریبا از هر سه زن یکی را در طول عمرش تحت تاثیر قرار می دهد. اینجانب رهبرانی را تحسین می کنم که به وضع و اجرای قوانین کمک کرده و ذهنیت ها را تغییر می دهند. و به تمامی آن قهرمانانی از سراسر جهان احترام می گذارم که به کاهش آلام قربانیان کمک کرده و عاملی برای تغییر می شوند.

ماه گذشته در روز ملل متحد اینجانب افتخار داشتم تا دوباره یکی از این قهرمانان را ملاقات نمایم: دکتر دنیس موک وگه، موسس بیمارستان پانزی در جمهوری دموکراتیک کنگو، جایی که زنان پس از تجربه هولناک خشونت به آنجا می روند.  دکتر موک وگه گفته است: بسیاری از اوقات ما به گریه می افتیم. همه چیز به شدت تخریب شده است. اما باید شروع به کار نماییم. ما عمل جراحی انجام می دهیم. آنچه می توانیم را ترمیم می کنیم که بسیار مهم است. ایشان از شهامت زنانی روحیه می گیرد که آنان را درمان می کند و سپس  بسیاری از آنان برای کمک به دیگران ادامه کار می دهند.

اگرچه دکتر موک وگه با خشونت علیه زنان در چارچوب درگیری های مسلحانه سروکار دارد، روحیه وی برای مقابله و حل این مشکل باید الگویی باشد برای همه تلاش ها جهت کمک به زنانی که با خشونت در خانه، مدرسه و سایر محیط های غیرنظامی در سراسر جهان، هر کشور و هر جامعه  روبه روهستند.

به گونه ای سنتی، امروز با آغاز 16 روز فعالیت از 25 نوامبر تا 10 دسامبر یعنی روز حقوق بشر مصادف است که ما برای به رسمیت شناختن مبارزه با خشونت علیه زنان که نقض فاحش حقوق بشراست تلاش ویژه ای می نماییم. امسال آگاهی رسانی را با پوشش رنگ نارنجی که نماد تعهد ما به این مهم است، افزایش می دهیم.
یکی از راه های ایجاد تفاوت، حمایت از صندوق اعتباری ملل متحد برای خاتمه خشونت علیه زنان است که در پاسخ به نقض حقوق بشر و نیازهای امنیت  فیزیکی و امنیت اقتصادی کمک می نماید.  در حالیکه تقاضا برای کمک های مالی آن در سال های اخیر دو برابر شده است، مبالغی که صندوق می توانسته کمک نماید تا 60 درصد کاهش یافته است. اینجانب از تمامی شرکا در خواست کمک برای رفع این نیاز به منابع جهت پیشبرد تلاش ها به منظور جلوگیری و خاتمه خشونت علیه زنان و دختران می نمایم.

این روز جهانی امحای خشونت علیه زنان فرصتی برای همه ما است تا برای جلوگیری و خاتمه تمامی گونه های خشونت علیه زنان و دختران تعهد نماییم.
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فراخوان بان کی مون برای آتش بس در زمان بازی های المپیک زمستانی سوچی MEARAJ 0 1,517 02-07-2014، 04:22 AM
آخرین ارسال: MEARAJ
  فراخوان دبیر کل سازمان ملل برای ارائه فرصت به یک میلیارد معلول در جهان MEARAJ 0 1,454 12-03-2013، 12:07 AM
آخرین ارسال: MEARAJ
  گرامی داشت روز جهانی امحای خشونت علیه زنان در تهران irunity 0 1,326 11-28-2013، 06:12 AM
آخرین ارسال: irunity

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما: وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران