چهارمین کتاب پایگاه
دانلود کنید

اگر اين نخستين بازديد شماست نام نويسی کنيد ، چرا نام نويسی ؟

استفاده از فايل های پيوست به صورت نامحدود
بحث و گفتگو در رابطه با موضوعات بانک اطلاعات
دسترسی به بخش های ويژه مخصوص کاربران سايت
شرکت در نظرسنجی مقالات برتر بانک اطلاعات

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قانون رفع موانع اجرائي قانون بيمه‌هاي اجتماعي کارگران ساختماني و نحوه مجازات متخلفان
#1
قانون رفع موانع اجرائي قانون بيمه‌هاي اجتماعي کارگران ساختماني و نحوه مجازات متخلفان
 
شماره۷۱۵۰۳                                                                           ۲۸/۱۱/۱۳۹۱
جناب آقاي محمد سينجلي جاسبي
رئيس هيات مديره و مديرعامل محترم روزنامه رسمي کشور
با توجه به انقضاي مهلت مقرر در ماده «۱» قانون مدني و در اجراي مفاد تبصره ماده «۱» قانون مذکور، يک نسخه تصوير «قانون رفع موانع اجرايي قانون بيمه‌هاي اجتماعي کارگران ساختماني و نحوه مجازات متخلفان» براي درج در روزنامه رسمي ارسال مي‌گردد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي ـ علي لاريجاني
 
شماره۶۲۷۴۲/۹۸                                                                       ۲۰/۱۰/۱۳۹۱
جناب آقاي دکتر محمود احمدي‌نژاد
رياست محترم جمهوري اسلامي ايران
در اجراء اصل يکصد و بيست و سوم (۱۲۳) قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران قانون رفع موانع اجرائي قانون بيمه‌هاي اجتماعي کارگران ساختماني و نحوه مجازات متخلفان که با عنوان طرح يک فوريتي به مجلس شوراي اسلامي تقديم گرديده بود، با تصويب در جلسه علني روز چهارشنبه مورخ ۲۹/۹/۱۳۹۱ و تأييد شوراي محترم نگهبان، به پيوست ابلاغ مي‌گردد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي ـ علي لاريجاني
 
قانون رفع موانع اجرائي قانون بيمه‌هاي اجتماعي کارگران ساختماني و نحوه مجازات متخلفان
ماده واحده ـ سازمان تأمين اجتماعي مکلف است با دريافت حق بيمه مقرر در قانون بيمه‌هاي اجتماعي کارگران ساختماني مصوب ۹/۸/۱۳۸۶ و اصلاحات بعدي آن کليه کارگران شاغل در کارهاي ساختماني مشمول قانون يادشده را به طور کامل و با نظارت دقيق بيمه نمايد.
تبصره۱ـ به منظور نظارت بر اجراي صحيح و پيشگيري و رسيدگي به تخلفات و رفع موانع اجرائي قانون، کارگروهي مرکب از نماينده هر يک از وزارتخانه‌هاي «تعاون، کار و رفاه اجتماعي»، «راه و شهرسازي» و «کشور» و سازمان تأمين اجتماعي و سازمان آموزش فني و حرفه‌اي کشور تشکيل مي‌گردد.
دو نماينده از انجمن صنفي کارگران ساختماني، دو نماينده از انجمن صنفي کارفرمايان ساختماني و چهارنماينده از مجلس شوراي اسلامي شامل دو نفر از کميسيون بهداشت و درمان، يک نفر از کميسيون اجتماعي و يک نفر از کميسيون عمران با معرفي کميسيون‌هاي مربوطه همگي به عنوان ناظر شرکت خواهند نمود.
تبصره۲ـ کليه مراجع اعم از اشخاص حقيقي و حقوقي که مانع اجراي اين قانون و موجب محروميت کارگران ساختماني از خدمات بيمه تأمين اجتماعي موضوع قانون مزبور شوند با رأي محاکم صالحه به پرداخت غرامتي معادل اعمال حق بيمه سهم کارگر و کارفرما به ارزش روز و زيانهاي وارده مادي و معنوي اعم از هزينه‌هاي درماني يا ازکارافتادگي و ساير حمايت‌هاي مطروحه در قانون تأمين اجتماعي محکوم مي‌گردند.
تبصره۳ـ در صورت تأمين منابع مالي از محل حق بيمه موضوع ماده (۵) قانون، هرگونه استثناء و اعمال سهميه که موجب ايجاد محدوديت در اجراي بيمه‌هاي اجتماعي کارگران ساختماني شود ممنوع است.
قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علني روز چهارشنبه مورخ بيست و نهم آذرماه يکهزار و سيصد و نود و يک مجلس شوراي اسلامي تصويب شد و در تاريخ ۱۲/۱۰/۱۳۹۱ به تأييد شوراي نگهبان رسيد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي ـ علي لاريجاني
 
پاسخ


موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قوانین حقوقی بيمه MEARAJ 0 1,570 11-10-2013، 08:58 PM
آخرین ارسال: MEARAJ

پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

درباره ما: وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در مورخ ۹۲/۱/۱، به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ۱- ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود ۲- معرفی متخصصین، پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی مددکاری اجتماعی جهت تقویت حقوق معنوی ۳- فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای مددکاری اجتماعی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه مددکاران اجتماعی ایران، در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی ۴- ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی مددکاری اجتماعی در کشور ۵- گسترش پایگاه های مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران